درباره فلفل قرمز چیلی ودستور تهیه آن درخانه

» درباره فلفل قرمز چیلی ودستور تهیه آن درخانه

مواد لازم : برای تهیه فلفل های چیلی در خانه


1 کیلو فلفل قرمز خشک (می تواند تلخ ، شیرین یا مخلوطی از آنها باشد). مقاله ما در مورد روش های خشک کردن فلفل ، در پایین .

یک قاشق چایخوری نمک

1-2 قاشق غذاخوری روغن زیتون


فلفل های خشک شده چیلی باید ترد باشد. اگر مقداری نرمی وجود داشته باشد ، اجاق را تا 180 درجه گرم می کنیم ، سپس فلفل های خشک شده را درون فر ریخته و برای چند دقیقه در فر نگه می داریم. سپس تمام فلفل ها که از ساقه ها خارج می شوند ، به داخل ربات ریخته می شوند.


در صورت عدم وجود ربات ، فلفل ها در یک کیسه پارچه ای قرار داده شده و با یک ابزار مناسب به آرامی ضرب می شوند. اگر فلفل ها تلخ هستند ، قبل از انجام این عمل ها ، دهان و بینی باید با ماسک یا پارچه ای بسته شود تا دهان و بینی سوزانده نشود. هنگامی که تپش یا کشیدن از روبات به پایان رسید ، فلفل های طبیعی چیلی خانگی آماده هستند.


اما اگر بخواهیم قرمز شود چون در بازارها به فروش می رسد ، 1 قاشق چایخوری نمک و 1-2 قاشق غذاخوری روغن زیتون به فلفل زمین اضافه می شود و خوب مخلوط می کنیم. مخلوط حاصل به مدت 1 روز در آفتاب نگه داشته می شود.


ترفندهای ساخت فلفل چیلی در خانه

1. در صورت تمایل فلفل های فلفل قرمز بدون بذر هستند ، پس از خشک شدن ، فلفل ها شکسته می شوند و دانه های فلفل ها را خالی می کنند.


2. قبل از خشک شدن فلفل ، لوبیا و رگهای موجود در فلفل ها را می توان از بین برد.


3. هرچه از فلفل های گوشتی و قرمز تر برای تهیه فلفل های فلفل قرمز استفاده شود ، فلفل های فلفل قرمز بیشتر خواهد بود.


تهیه فلفل خشک در خانه


خشک کردن فلفل در خانه یک فرایند نسبتاً ساده است. فلفل خشک را می توان با توجه به کاربرد مورد نظر از انواع فلفل ها تهیه کرد. فلفل دلمه ای یا پر خوراکی (از جمله سرخ شده) ، فلفل قرمز ، فلفل فلفل قرمز ، فلفل زینتی را می توان مورد استفاده قرار داد. بعد از اینکه فلفل های قرمز خشک شدند ، می توان از این فلفل ها فلفل دلمه ای درست کرد. در اینجا روش های خشک کردن فلفل وجود دارد ...


فلفل دلمه ای خوراکی

مناسب برای پخت و پز فلفل قرمز خشک ، سرخ شده ، ملمن ، سایر غذاهای فلفل و فلفل دلمه ای.


مواد لازم: برای دستور تهیه فلفل سرخ شده خشک

فلفل سرخ شده کافی است


پارچه بزرگی کافی است


فلفلهای کاملا شسته و خشک شده از وسط به دو قسمت تقسیم می شوند. روی پارچه ای گذاشته شده است که در معرض آفتاب قرار دارد و چند روز مانده است تا خوب خشک شود. فلفل ها را می توان یک بار وارونه چرخاند. پس از خشک شدن ، در یک ظرف قرار داده می شود. قرار دادن آن در کیسه های پارچه ای و گره زدن به دهان باعث افزایش مقاومت فلفل های خشک شده می شود. اگر فلفل های خشک شده فلفل قرمز هستند (مانند کاپیا ، فلفل زینتی یا فلفل دلمه ای) ، می توان آنها را در فلفل های چیلی درست کرد. فلفل های خوراکی را نیز می توان با رشته کردن فلفلهای زنگوله همانطور که در خشک شدن در زیر شرح داده شده است خشک کرد.


دستور العمل خشک فلفل دلمه ای


مقدار مورد نظر فلفل زنگ کاملاً شسته شده و سپس تخلیه می شود. می توان دوباره آن را شستشو داد تا هسته های داخل آن خارج شود. بعد از مدتی خشک شدن ، فلفل ها با استفاده از یک سوزن و نخ قلاب می شوند. باید دقت کرد که فلفل ها خیلی مرتب خط نشوند. فلفل هایی که روی طناب پوشانده شده اند ، در محلی که در معرض آفتاب قرار دارد آویزان شده اند و تا زمانی که رنگ ها به رنگ صورتی یا خشک روشن نشود ، نگه می دارند.


خشک کردن فلفل پخته شده


فلفل های مورد استفاده کاملاً شسته شده و اجازه می دهند خشک شوند. سپس در کوره فر قرار داده شده و در قسمت میانی قرار می گیرد ، جایی که گرما به طور یکنواخت از بالا و پایین پخش می شود. دمای فر 70 درجه تنظیم شده است. فلفل ها گهگاه بررسی می شوند و به محض اینکه رنگ آنها کم رنگ می شود از فر خارج می شوند و مقدار زیادی آب در آنها از بین می رود. می توان آن را روی پارچه در جای خشک گذاشته و برای یک روز دیگر رها کرد.

آخرین مطالب این وبلاگ