مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» ایران سرزمین تاریخ ،نقاط دیدنی و شگفتی های طبیعی

ایران سرزمین تاریخ ،نقاط دیدنی و شگفتی های طبیعی

در هر سفر گردشگری و انتخاب هر مقصد سفر به دلایلی از جمله دیدن نقاط با شکوه ، طبیعت دیدنی ، فرهنگ ویژه را انتخاب می کنید که ایران همه آنها را دارد! این کشور به دلیل تاریخ و موقعیت جغرافیایی دارای نقاط دیدنی و شگفتی های طبیعی است.به دلیل داشتن آب و هوای مناسب مورد توجه قرار گرفته است که سبب جذب انسان ها به این منطقه شده است به همین دلیل از اولین کشور های کشف شده در خاورمیانه می باشد.


بدلیل قرار گرفتن رشته کوه های زاگرس و البرز در این کشور یک سوم اراضی آن را کوهستان ها تشکیل می دهند. شاهد جلگه های کمی در این کشور هستیم که از جمله آن ها می توان به جلگه دریای خزر و جلگه خوزستان اشاره کرد.فصل بهار در بخش های شمالی بارش زیاد بوده و از آب و هوای ملایم برخوردار خواهد بود. در فصل تابستان گرما کل بخش های آن را فرا خواهد گرفت. فصل پاییز نیز از دیگر فصول مناسب مناطق شمالی می باشد. در فصل زمستان بارش برف در این منطقه کم اما قابل توجه است.به مجموعه امکانات گردشگری از جمله بناهای تاریخی، مکان‌های تفریحی، طبیعت، حمل و نقل، هتل‌داری گفته می‌شود. گردشگری ایران به عنوان یک صنعت از ظرفیت‌های بسیار بالایی برای رشد و توسعه برخوردار است.


 سازمان جهانی جهانگردی: ایران رتبه دهم جاذبه‌های باستانی و تاریخی و رتبه پنجم جاذبه‌های طبیعی را در جهان دارا است، ولی با این وجود به دلیل محدودیتهای اجتماعی و تفریحی تاکنون چندان در جذب گردشگران خارجی موفق نبوده‌ است.در بخش های جنوبی به دلیل نزدیک شدن به استوا آب و هوای آن نیز گرمتر می شود که هرچه به مناطق جنوبی نزدیک تر شویم به این گرما افزوده خواهد شد.در فصل بهار این منطقه گرم خواهد بود و می توان گفت بهترین زمان سفر به این منطقه زمستان می باشد، چرا که آب و هوای این منطقه در فصل زمستان بسیار مناسب خواهد بود.


چشمه ساران زلال، انارستان ها، باغ های پسته، رديف درختان تبريزی، كوچ كاروان های عشاير در فصل های گوناگون شب های پرستاره، صخره ها، كوه ها، پستی ها و بلندی های پايان ناپذير، آتشفشان های خاموش و پوشيده از برف، جنگل های انبوه، رشته كوه های البرز و كرانه های دريای مازندران از جمله چشم اندازهای ديدنی و فراموش نشدنی طبيعت ايران اند كه خاطره ای بی مانند در اذهان جهانگردان به جای می گذارند. چهره دشت و هامون ايران در زمان های مختلف متغيير است، زمانی پر از شن و سنگ، گاه پر از سيلاب، و زمانی پوشيده از برف و گل و لای يا مملو از گل و گياه و سبزه است.


1. باداب سورت

Badab Soort یک سایت طبیعی است که از دو چشمه معدنی مجزا تشکیل شده است که با جریان آنها طی هزاران سال ، یک زمین پله مانند را ایجاد کرده است. به دلیل رسوب معدنی ، کل منطقه قرمز ، نارنجی و زرد است. این مکان یکی از زیباترین مناطق ایران واقع در استان مازندران ، 95 کیلومتری جنوب شهر ساری و 7 کیلومتر (4.3 مایل) غرب روستای اوروست است. این کشور بعنوان دومین چشمه آب شور در جهان پس از چشمه های پاموکاله در ترکیه ثبت شده است. یکی از بهترین زمان های سال برای بازدید از Badab Soort آوریل به دلیل چشم انداز طبیعی بهاری طبیعی است.


2. چغا زانبیل زیگورات

Chogha Zanbil یک مکان تاریخی در استان خوزستان ، نزدیک به شوش (30 کیلومتری یا 19 مایل دورتر) است. این معبد از یک شهر باستانی به نام دور Untash مانده است که به دوره ایلامی ، یعنی 1250 سال قبل از میلاد باز می گردد. این معبد در حدود 52 متر ارتفاع و 5 طبقه را شامل می شد ، اما فقط 2 و نیمی از آنها باقی مانده است. چغا زانبیل یکی از نخستین مکانهای تاریخی در ایران بود که در فهرست میراث جهانی ثبت شد. برخی از جذابیت های این برج دیدنی نوشته های ایلامی در 5000 آجر معبد ، سیستم جالب توجه آبرسانی و رصدخانه باستانی است.


3. دره ستاره ها

دره ستار یک ویژگی زمین شناسی در جنوب شرقی جزیره قشم در نزدیکی روستای Burka Khalaf است. فرسایش این دره را از 2 میلیون سال پیش تشکیل داده است ، اما مردم بومی معتقدند که یک ستاره با برخورد به زمین ، این دره را تشکیل داده است. آنها همچنین معتقدند که الف ها و ارواح به دلیل صداهایی که باد در طول شب ها ایجاد می کند ، در این دره زندگی می کنند. دره ستاره ها تنها ویژگی از نوع آن است که در آسیا وجود دارد. بهترین زمان برای بازدید از جزیره قشم و دره ستاره ها در زمستان و آغاز بهار است.


4- سیستم هیدرولیک تاریخی شوشتر

این سیستم مجموعه ای متصل به کارخانه های آب ، آبشارها ، کانال ها و تونل ها در استان خوزستان ، در شهرستان شوشتر است. من برای کارگردانی جریان آب در دوره هخامنشی ، 500 سال قبل از میلاد ، و دوره ساسانی ، 300 سال قبل از میلاد ساخته شده و توسعه یافته ام. خانم جین دیولافوی ، باستان شناس فرانسوی ، این سیستم را بزرگترین مجموعه صنعتی قبل از انقلاب صنعتی می نامد. اگر تصمیم به بازدید از زیگورات Chogha Zanbil گرفتید ، فراموش نکنید که این مکان را نیز در برنامه خود قرار دهید.


5. اورامان

اورامان یک منطقه مرتفع در کردستان و استان کرمانشاه نزدیک به مرز ایران و عراق است. این شهر شامل بسیاری از روستاهای مختلف با اهمیت طبیعی و تاریخی است. معماری روستاها و تطبیق آن با کوه ، منظره این منطقه را دیدنی می کند. یكی از مشهورترین دهكده ها اورامان تخت است كه در یك شیب تند کوه با رو به كوه دیگری قرار دارد. خانه های اورامان تخت در بالای یکدیگر با فرم راه پله ساخته شده اند. بهترین زمان برای بازدید از این منطقه در بهار است وقتی طبیعت جادوی خود را به شما نشان می دهد.


6. میدان نقش جهان

این میدان یک مکان تاریخی مهم است که در مرکز شهر اصفهان واقع شده است. این مجموعه شامل چهار بنای تاریخی از دوره صفویه ، قرن شانزدهم و هفدهم است که عبارتند از کاخ عالی قاپو ، مسجد شاه ، مسجد شیخ لطف الله و دروازه کیشاریا که به بازار بزرگ اصفهان باز می شود. وجود دارد


7. ماسال

ماسال شهری با ویژگی های طبیعی منحصر به فرد در ارتفاعات نزدیک کوه های تالش در استان مازندران است. این منطقه توسط کوه ها ، جنگل ها ، غارها و آبشارها احاطه شده است. بنابراین اگر عاشق طبیعت هستید و به یکی از بهترین انتخاب های شما در ایران ، نیاز دارید چند روز برای استراحت در مکانی ساکت و زیبا ماسال باشید. بهترین زمان برای بازدید از این شهر پایان تابستان به دلیل هوای معتدل است.


8. مسجد نصیرالملک

ناصر الملک مسجدی بی نظیر در شیراز ، نزدیک به مسجد شاه چراغ است. برای تزئین پنجره ها از شیشه های رنگارنگ زیادی استفاده می شود و دیوارها و سقف ها با کاشی های رنگی پوشانده شده است. به دلیل استفاده از کاشی های رنگ صورتی برای طراحی داخلی آن ، "مسجد صورتی" نیز خوانده می شود. مسجد نصیرالملک قطعاً یکی از زیباترین مکان های ایران است که در دوره قاجار ، از سال 1876 تا 1888 ساخته شده است. بهترین زمان برای بازدید از شیراز و ناصر الملک ، بهار و پاییز است.


9. دشت کویر

دشت کویر یک کویر بسیار بزرگ در مرکز فلات ایران است که بین استان های خراسان ، سمنان ، تهران ، اصفهان و یزد تقسیم شده است. این 26مین کویر بزرگ زمین با مساحت 77600 کیلومتر مربع (30000 مایل مربع) است. یکی از ویژگی های زیبای این کویر دریاچه نمکی در غرب است که حاوی صفحات بزرگ نمکی به شکل موزائیک است. سکوت و آسمان شب دیدنی از دیگر نکات مثبت این منطقه است. اگر می خواهید یک شب بمانید بهترین زمان برای بازدید از این کویر است.


10. کاخ های تهران

کاخ های مختلف زیادی در تهران وجود دارد که در دوره قاجار و پهلوی ساخته شده است مانند کاخ سعد آباد ، کاخ سلطان آباد ، کاخ صاحبقرانی ، کاخ نیاوران و غیره. یکی از زیباترین کاخ های تهران کاخ گلستان است که از باغ ها ، بناهای سلطنتی و ... تشکیل شده است. و مجموعه صنایع دستی و هدایای اروپایی از قرن 18 و 19. بیشتر بناهای این مجموعه در دوره قاجار با برخی ویژگی های جالب معماری ساخته شده اند. بنابراین اگر به هر فرصتی در حال گذر از پایتخت هستید فراموش نکنید که این کاخ را ببینید.


اسباب بازی
فرم ارسال نظر

  جاذبه های گردشگری   |   ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


چاپ انواع پرچم های ساحلی ، تبلیغاتی و تشریفات چاپ انواع پرچم های ساحلی ، تبلیغاتی و تشریفات مشاهده