خواص و طرز تهیه میگو سوخاری

» خواص و طرز تهیه میگو سوخاری

میگو سوخاری یکی از انواع غذاهای فست فودی و خوشمزه در جهان است که در دسته بندی غذاهای دریایی قرار می گیرد. این غذای خوشمزه را علاوه بر اینکه می توانید به عنوان یک غذای کامل استفاده کنید ، می توانید آنرا به عنوان یک پیش غذای مجلسی هم سرو کنید.


مواد لازم : میگو سوخاری

1 کیلو گرم میگو پاک شده

1 پیمانه آرد سوخاری

5 حبه سیر

1 عدد تخم مرغ

1 پیمانه آرد سفید

روغن سرخ کردنی به میزان لازم

نمک و فلفل سیاه به میزان لازم

طرز تهیه :

میگو پاک شده را در یک کاسه بزرگ بریزید و سیر ها رنده شده و نمک،فلفل روی میگو ها می پاشید و مواد را مخلوط می کنید تا کاملا میگوها با مواد آغشته شوند و روی کاسه را سلفون بکشید.


و به مدت 3 ساعت اجازه دهید تا در یخچال میگوها طعم دار شوند. سپس میگو ها را از یخچال خارج می کنیم و تخم مرغ را در کاسه ای می شکنیم و با چنگال هم بزنید و آرد سوخاری را نیز در کاسه ای بریزید


و آرد سفید را نیز در کاسه ای دیگر می ریزیم و کنار هم قرار می دهیم و در تابه ای کوچک و عمق دار روغن به اندازه ای بریزید که میگوها در آن شناور باشند و حرارت را کم کنید تا آرام داغ شود. زمانیکه روغن داغ شد میگو را ابتدا در آرد سفید بغلتانید

بعد داخل تخم مرغ می زنید و در آخر در آرد سوخاری بغلتانید تا کاملا پوشیده شود و داخل روغن داغ قرار دهید تا مغز پخت و سرخ شود. میگو ها زود سرخ می شوند .


خواص و نحوه خرید و نگهداری میگو


پس همین که طلایی شدند از روغن بیرون آورید و در صافی یا روی دستمال تمیز آشپزخانه قرار بدهید تا روغن اضافه آن ها خارج شود. میگو های سرخ شده را در ظرف می چینید و با سیب زمینی سرخ شده یا سالاد فصل این غذای لذیذ را سرو کنید.

ویتامین D3 به طور طبیعی در فراورده های حیوانی پیدا شده که غنی ترین آنها روغن ماهی بوده سلنیوم در انواع غذاهای دریایی موجود میباشد و آثار آنتی اکسیدانی آن در جلوگیری از سرطان تاثیر داشته است

نکاتی مورد خرید و نگهداری میگو


به دلیل قابلیت فسادپذیری بالای میگو، حتماً آن را از فروشگاه‌های معتبر تهیه شود که اگر میگوی تازه را برای خرید انتخاب نمایید، سر آن را در اسرع وقت جدا کنید (زیرا اولین قسمتی بوده که در میگو فاسد میگردد).


میگوهای تازه باید بدن سفتی داشته که به پوسته آنها متصل بوده که پوسته میگو‌ها باید بدون هرگونه لکه و خال سیاه باشد (زیرا این لکه‌ها نشانه فساد گوشت میگو بوده).


پوسته میگوها نباید زردرنگ باشد یا حالت شن مانند داشته باشد زیرا این حالت نشانگر اضافه کردن ماده شیمیایی برای سفید کردن پوسته میگو به آن بوده و اگر میگوی منجمد خریداری میکنید، حتماً به علامت پروانه بهداشتی، تاریخ تولید و انقضاء آن توجه نمایید.


میگوی مرغوب باید بوی آب نمک ملایم داده و حتماً قبل از خرید، میگوها را بو کرده و در صورت داشتن بوی نامطبوع از خرید آنها خودداری کنید.


نگهداری میگو:

از آنجایی که غذاهای دریایی مثل ماهی و میگو نسبت به دما بسیار حساس بوده، نکته مهم در مورد نگهداری و سرد نگهداشتن آنها بوده و بنابراین: بعد از خرید میگو یا سایر غذاهای دریایی، در اسرع وقت آنها را به یخچال برسانید.


اگر قرار است میگو از زمان خرید تا رسیدن به یخچال مدت نسبتاً طولانی در خودرو مانده، یک کلمن حاوی یخ در خودرو گذاشته تا از سرد ماندن و عدم فساد آن مطمئن شوید.


معمولاً دمای بیشتر یخچال‌های خانگی کمی بالاتر از دمای ایده‌آل برای نگهداری غذاهای دریایی بوده. یک راه آسان و مطمئن برای رسیدن به دمای مناسب، بسته‌بندی خوب و قراردادن آنها در یک ظرف حاوی یخ و گذاشتن آن در سردترین جای یخچال میباشد.


که در ضمن برای حفظ سرمای ظرف، روزانه1 تا 2 بار یخ آن را عوض کرده که با این روش میگو به مدت 1 تا 2 روز در یخچال قابل نگهداری شود، اما در اولین فرصت باید مصرف گردد.


برای نگهداری طولانی مدت میگو، آن را به خوبی بسته‌ بندی کنید و حداکثر تا یک ماه در سردترین جای فریزر نگهداری شود.


برای یخ‌ زدایی میگو و خارج کردن آن از حالت انجماد، آن را در یک کاسه آب سرد یا درون یخچال قرار داده و هرگز آن را در دمای اتاق یا با مایکروویو یخ‌زدایی نکنید، زیرا این کار سبب از دست رفتن رطوبت و مواد مغذی میگو میگردد.

آخرین مطالب این وبلاگ