مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» توصیه های نظافت و ضد عفونی محیط زیست

توصیه های نظافت و ضد عفونی محیط زیست

توصیه های موقت برای تأسیسات با بیماری مشكوك / تأیید شده بیماری كروناویید 2019


در مورد رمان coronavirus جدیدی که باعث بیماری کرونا ویروس 2019 (COVID-19) می شود ، چیزهای زیادی می آموزید. بر اساس آنچه در حال حاضر در مورد ویروس شناخته شده است ، شیوع آن از فرد به فرد بیشتر در تماس های نزدیک (در حدود 6 پا) اتفاق می افتد. این نوع انتقال از طریق قطرات تنفسی اتفاق می افتد. انتقال کروناویروس رمان به افراد از سطوح آلوده به ویروس اثبات نشده است. انتقال کروناویروس به طور کلی از طریق قطرات تنفسی بیشتر از طریق لک های تنفسی اتفاق می افتد. شواهد موجود نشان می دهد كه كروناویروس رمان ممكن است برای ساعت ها تا روز روی سطوح ساخته شده از انواع مختلف مواد زنده بماند. تمیز کردن سطوح به وضوح کثیف و به دنبال آن ضد عفونی کردن بهترین اقدامات برای پیشگیری از COVID-19 و سایر بیماریهای تنفسی ویروسی در محیط های جامعه است.

هدف

این راهنما توصیه هایی را در مورد تمیز کردن و ضد عفونی کردن اتاق ها یا مناطقی از افراد مظنون یا با تأیید COVID-19 بازدید کرده است. این کار با هدف محدود کردن بقای تاجی ویروس رمان در محیط های کلیدی انجام شده است. اگر اطلاعات اضافی در دسترس باشد ، این توصیه ها به روز می شوند.


این دستورالعملها بر روی اجتماعات ، مراكز مراقبتهای غیر بهداشتی (به عنوان مثال ، مدارس ، مؤسسات آموزش عالی ، دفاتر ، مراكز مهدكاری ، مشاغل ، مراكز اجتماع) متمرکز شده است كه افراد را در یك شب انجام می دهند و در آن قرار ندارند. این دستورالعمل ها برای تمیز کردن کارمندان در مراکز مراقبت های بهداشتی و یا مکان های بازگشت ، خانواده ها یا سایر مواردی که برای آنها راهنمایی خاصی در حال حاضر وجود دارد ، منظور نشده است.

تعاریف

تسهیلات جامعه (به عنوان مثال ، مدارس ، مراکز روزانه ، مشاغل) شامل بیشتر تنظیمات مراقبت های غیر بهداشتی است که توسط عموم مردم در خارج از یک خانواده مورد بازدید قرار می گیرد.

تمیز کردن به از بین بردن خاک و ناخالصی ها از جمله میکروب ها از سطوح اشاره دارد. تمیز کردن به تنهایی میکروب ها را از بین نمی برد. اما با از بین بردن میکروب ها ، تعداد آنها کاهش می یابد و بنابراین هرگونه خطر شیوع عفونت وجود دارد.

ضد عفونی کننده با استفاده از مواد شیمیایی برای از بین بردن میکروب روی سطوح کار می کند. این فرآیند لزوماً سطوح کثیف را تمیز نمی کند و میکروب ها را از بین نمی برد. اما کشتن میکروب های باقی مانده بر روی سطح پس از تمیز کردن بیشتر خطر ابتلا به عفونت را کاهش می دهد.

زمان بندی و محل تمیز کردن و ضد عفونی سطوح


در مدرسه ، مرکز مهدکودک ، مطب یا مراکز دیگری که افراد را در طول شب اقامت ندهند :

توصیه می شود مناطقی که توسط افراد بیمار استفاده می شود را ببندید و قبل از شروع تمیز کردن و ضدعفونی کردن صبر کنید تا از پتانسیل مواجهه با قطرات تنفسی به حداقل برسید. درها و پنجره های بیرونی را باز کنید تا گردش هوا در منطقه افزایش یابد. در صورت امکان ، 24 ساعت قبل از شروع تمیز کردن و ضد عفونی صبر کنید.

کارکنان نظافت باید کلیه نواحی (مانند دفاتر ، حمام و مناطق مشترک) مورد استفاده افراد بیمار را تمیز و ضد عفونی کرده و به ویژه روی سطحی که اغلب لمس می شود تمرکز کند .

در مراكزی كه افراد را در یك شب انجام می دهد :

دستورالعمل های موقت برای مؤسسات آموزش عالی ایالات متحده را در مورد کار با مقامات بهداشتی ایالتی و محلی برای منزوی ساختن افراد بیمار و تأمین مسکن موقت در صورت لزوم دنبال کنید.

توصیه می شود مناطقی که توسط افراد بیمار استفاده می شود را ببندید و قبل از شروع تمیز کردن و ضدعفونی کردن صبر کنید تا از پتانسیل مواجهه با قطرات تنفسی به حداقل برسید. درها و پنجره های بیرونی را باز کنید تا گردش هوا در منطقه افزایش یابد. در صورت امکان ، 24 ساعت قبل از شروع تمیز کردن و ضد عفونی صبر کنید.

در مناطقی که افراد بیمار در انزوا قرار دارند ، دستورالعمل موقت برای تمیز کردن محیط و ضد عفونی کردن برای خانواده های آمریکایی مبتلا به بیماری کروناویروس 2019 مظنون یا تأیید شده را دنبال کنید . این شامل تمرکز و تمیز کردن و ضد عفونی کردن مناطق مشترک است که در آن ممکن است کارمندان / سایر خدمات ارائه شده با افراد بیمار ارتباط برقرار کنند ، اما کاهش تمیز کردن و ضد عفونی کردن اتاق خواب ها / حمام ها که در صورت نیاز توسط افراد بیمار استفاده می شود.

در مناطقی که افراد بیمار بازدید کرده اند یا از آنها استفاده کرده اند ، تمیز کردن و ضد عفونی کردن معمول را مانند این راهنما ادامه دهید.


نحوه تمیز کردن و ضد عفونی کردن


سطوح


اگر سطوح کثیف هستند ، باید قبل از ضد عفونی ، آنها را با استفاده از مواد شوینده یا صابون و آب تمیز کنید.

برای ضد عفونی کردن ، محلول های سفیدکننده رقیق شده خانگی ، محلول های الکل با حداقل 70٪ الکل و رایج ترین مواد ضد عفونی کننده خانگی ثبت شده در EPA باید مؤثر باشند.

در صورت مناسب برای سطح ، می توان از محلول های سفید کننده رقیق شده خانگی استفاده کرد. دستورالعمل های سازنده را برای استفاده و تهویه مناسب دنبال کنید. بررسی کنید تا مطمئن شوید کالا از تاریخ انقضا گذشته نشده است. هرگز سفید کننده خانگی را با آمونیاک یا هیچ ماده پاک کننده دیگری مخلوط نکنید. سفیدکننده خانگی ارزان قیمت هنگام رقیق شدن در برابر کوروی ویروسها مؤثر است.

   با مخلوط کردن محلول سفید کننده را تهیه کنید:

5 قاشق غذاخوری (1/3 پیمانه فنجان) سفید کننده به ازای هر گالن آب یا

4 قاشق چایخوری سفید کننده در هر کوارتس آب

محصولات دارای پاتوژن های ویروسی در حال ظهور تأیید شده توسط EPA نماد pdf را نشان می دهد نماد خارجی انتظار می رود براساس داده های سخت تر برای از بین بردن ویروس ها ، علیه COVID-19 مؤثر باشد. دستورالعمل های سازنده را برای کلیه محصولات تمیز کننده و ضد عفونی کننده (به عنوان مثال ، غلظت ، روش کاربرد و زمان تماس و غیره) دنبال کنید.

برای سطوح نرم (متخلخل) مانند کف فرش ، فرش و پارچه ، آلودگی قابل مشاهده را در صورت وجود پاک کنید و با پاک کننده های مناسب که برای استفاده در این سطوح نشان داده شده است تمیز کنید. بعد از تمیز کردن:

در صورت شستشوی وسایل ، مطابق دستورالعمل سازنده ، از گرمترین تنظیم مناسب آب برای وسایل استفاده کرده و سپس مواد را کاملاً خشک کنید.

در غیر این صورت ، از محصولات دارای ادعای پاتوژن های ویروسی در حال ظهور تأیید شده توسط EPA (نمونه هایی در این نماد پیوند پی دی اف) استفاده کنید نماد خارجی ) که برای سطوح متخلخل مناسب هستند 


ملافه ، لباس و سایر مواردی که در لباسشویی ها می روند


لباس های کثیف را تکان ندهید. این امر احتمال پراکندگی ویروس از طریق هوا را به حداقل می رساند.

مطابق دستورالعمل سازنده موارد را شستشو دهید. در صورت امکان ، مواد را با استفاده از گرمترین تنظیمات مناسب آب و موارد خشک شده را کاملاً بشویید. لباسشویی های کثیفی که با شخص بیمار در تماس بوده است می توان با وسایل افراد دیگر شستشو داد.

مانع یا ضد عفونی یا چرخ دستی های دیگر برای حمل لباسشویی طبق دستورالعمل فوق برای سطوح سخت یا نرم را تمیز و ضد عفونی کنید.


تجهیزات محافظ شخصی (PPE) و بهداشت دست:


کارکنان نظافت باید کلیه کارهای مربوط به فرآیند تمیز کردن ، از جمله دست زدن به زباله ها ، دستکش و لباس های یکبار مصرف بپوشند .

دستکش و لباس باید با محصولات ضد عفونی کننده مورد استفاده سازگار باشد.

PPE اضافی ممکن است براساس محصولات تمیز کننده / ضد عفونی کننده مورد استفاده قرار گیرد یا اینکه خطر پاشیدن وجود دارد یا خیر.

دستکش و لباس مجلسی باید با دقت از بین بروند تا از آلودگی پوشنده و اطراف آن جلوگیری شود. حتماً بعد از برداشتن دستکش دست ها را تمیز کنید .

دستکش ها باید بعد از تمیز کردن اتاق یا منطقه ای که توسط افراد بیمار اشغال شده است ، برداشته شوند. دستها را بلافاصله پس از برداشتن دستکش تمیز کنید .

کارکنان نظافت باید فوراً نقض PPE (به عنوان مثال پارگی در دستکش) یا هرگونه مواجهه احتمالی را به سرپرست خود گزارش دهند.

تمیز کردن کارمندان و سایر افراد باید دستها را تمیز کنند ، از جمله بلافاصله بعد از برداشتن دستکش و پس از تماس با بیمار ، با شستن دستها با صابون و آب به مدت 20 ثانیه. اگر صابون و آب در دسترس نباشد و دستها به وضوح کثیف نشوند ، ممکن است از یک ضدعفونی کننده دستی مبتنی بر الکل که حاوی 60٪ -95٪ الکل است ، استفاده شود. با این حال ، اگر دستها به وضوح کثیف هستند ، همیشه دست ها را با آب و صابون بشویید.

اقدامات پیشگیرانه طبیعی را هنگام کار و خانه از جمله تمیز کردن دستها و جلوگیری از لمس چشم ، بینی یا دهان با دست های غیرمستقیم دنبال کنید.

زمان های کلیدی اضافی برای تمیز کردن دست ها عبارتند از:

بعد از دمیدن بینی ، سرفه یا عطسه

بعد از استفاده از دستشویی

قبل از غذا یا تهیه غذا

بعد از تماس با حیوانات یا حیوانات خانگی

قبل و بعد از مراقبت معمول از شخص دیگری که به کمک نیاز دارد (به عنوان مثال کودک)


ملاحظات اضافی برای کارفرمایان


کارفرمایان باید با ادارات بهداشت و درمان محلی و ایالتی خود کار کنند تا از پروتکل ها و دستورالعمل های محلی مناسب ، مانند دستورالعمل های به روز / اضافی برای تمیز کردن و ضد عفونی ، اطمینان حاصل شود ، از جمله برای شناسایی موارد بالقوه جدید COVID-19.


کارفرمایان باید کارکنان و کارگرانی را انجام دهند که برای تمیز کردن ، لباسشویی و جمع آوری زباله فعالیت هایی را انجام دهند تا علائم COVID-19 را تشخیص دهند و در صورت بروز علائم در طی 14 روز پس از آخرین تماس ممکن با ویروس ، چه کاری انجام دهند. حداقل در صورت بروز علائم COVID-19 ، هر کارمند باید فوراً به سرپرست خود و بخش بهداشت محلی اطلاع دهد. وزارت بهداشت راهنمایی هایی را در مورد اقدامات لازم انجام می دهد. هنگام کار با بخش بهداشت محلی ساعات موجود را بررسی کنید.


کارفرمایان قبل از ارائه وظایف نظافت ، باید سیاست هایی را برای حمایت از کارگران تدوین کرده و به کلیه کارکنان نظافت در محل آموزش دهند. آموزش باید شامل زمان استفاده از PPE ، آنچه که ضروری است ، چگونه به درستی نتوانید (قرار دهید) ، استفاده کنید و PPE را خاموش کنید ، و چگونه به درستی دفع PPE را انجام دهید.


آرایشی بهداشتی
فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


با شروین وبمستر با کمترین هزینه صاحب وبسایت شو با شروین وبمستر با کمترین هزینه صاحب وبسایت شو مشاهده