مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» سرزمین باستانی ایران | سرزمین سرزمین چهار فصل ، تاریخ و فرهنگ ، سوغات و اصالت

سرزمین باستانی ایران | سرزمین سرزمین چهار فصل ، تاریخ و فرهنگ ، سوغات و اصالت

می توانید هر چهار فصل را در یک سفر واحد تجربه کنید


ایران سرزمین چهار فصل ، تاریخ و فرهنگ ، سوغات و اصالت است. این یک شعار گردشگری نیست ، این واقعیت استنباط شده از تجربه بازدید کننده هایی است که تحت تأثیر زیبایی های ایران و جاذبه های شگفت انگیز قرار گرفته اند.


باستان و غنای اماکن فرهنگی ایران و تمدن ، تنوع جاذبه های طبیعی و جغرافیایی ، آب و هوای چهار فصل ، اماکن فرهنگی متنوع علاوه بر قبایل مختلف با سنت ها و آداب و رسوم متفاوت و جذاب ، ایران را به عنوان گنجینه ای ملموس و نامشهود ساخته است.


اقلیم های مختلف را می توان همزمان در ایران یافت. در بعضی از شهرها هوای تابستانی در زمستان وجود دارد ، یا دارای هوای بهاری یا پاییز است. در همین زمان در تابستان ممکن است برخی از مناطق پوشیده از برف ، یخبندان یا باران و نسیم بهار را تجربه کنید.


ایران سرزمین تاریخ و فرهنگ است ، نه تنها به دلیل پاسارگاد و تخت جمشید ، چغا زانبیل ، میدان نقش جهان ، یزد و شیراز ، خوزستان و اصفهان و میراث ملموس آن که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در حقیقت تمدن هزاره آن و هزاران اثر تاریخی و باستانی تاریخی و متنوع نشان از تنوع و ارزش میراث مذهبی و معنوی ، آئین ها ، سنت های دست نخورده این کشور به عنوان نشانه ای از اصالت و شکوه و عظمت است.


امروز ما دانش را از دانشمندان ، دانشمندان و نخبگانی چون حافظ ، سعدی شیرازی ، عمر خیام ، ابن خلدون ، فارابی ، ابن سینا (ابن سینا) ، فردوسی و جلال الدین محمد مولوی به ارث برده ایم.


ایران سرزمین سوغات با بازارهای زیادی و بازارهای سنتی است. این سرچشمه صنایع دستی است و بیش از دویست نوع هنر و صنایع دستی از آن به مهر تعالی یونسکو رسیده است.


یک جمله فارسی وجود دارد که می گوید: "میهمان خدا را دوست دارد" و این یک باور واقعی است که به طور گسترده در فرهنگ فارسی منعکس می شود. شما به عنوان یک توریست ، محبت و محبت مردم ایران نسبت به بیگانگان را که آنها را "میهمان عزیز" می دانید ، حس خواهید کرد. ایرانی ها دوست دارند شما را به گرمی در کشورشان پذیرایی کنند. آنها ممکن است قادر به برقراری ارتباط بی عیب و نقص از طریق کلمات نباشند ، اما مطمئناً شما را برای نشان دادن احساس خانه بودن در شما نشان می دهند.


هنگام مسافرت در ایران ، شما به احتمال زیاد به خانه های افراد دعوت می شوید تا یک غذای خانگی را امتحان کنید یا یک شام شاد را در کنار نوشیدن یک چای خوشمزه ایرانی صرف کنید. تعامل انسانی بخش مهمی از هر سفر به ایران است و این سفر شما را به تجربه‌ای متفاوت و منحصر به فرد تبدیل می کند.

ایران یکی از مقاصد مقرون به صرفه در جهان است


چه بخواهید ارزان و چه اسراف آمیز به ایران سفر کنید ، گزینه های بی حد و حصر برای شما وجود خواهد داشت. شما هم می توانید در یک کاخ مجلل 300 ساله اقامت داشته باشید و مانند یک پادشاه یا ملکه باستان ایرانی احساس راحتی کنید و یا می توانید کوله پشتی و کوهنوردی را برای سفر در بودجه امتحان کنید. در هر دو مورد ، در مقایسه با سایر مقاصد مشابه ، مبلغ کمتری هزینه خواهید کرد.


اگر یک مهمانخانه عجیب یا مهمان خانه را ترجیح می دهید ، می توانید 10 روز یا بیشتر با بودجه محدود در حدود 150 دلار هزینه کنید ، که با توجه به کیفیت خدمتی که می خواهید دریافت کنید شگفت آور است. به این واقعیت اضافه کنید که می توانید سوغات عجیب و غریب و منحصر به فردی مانند فرش ایرانی یا بهترین زعفران جهان با قیمت نسبتاً قابل قبولی خریداری کنید.


در یک سرزمین وسیع و جغرافیایی متنوع مانند ایران ، این شانس را خواهید داشت که طی تنها چند ساعت اقلیم های مختلفی را تجربه کنید. به نظر می رسد شگفت انگیز است که شما می توانید از اسکی در دامنه کوه های البرز در مناطق شمالی کشور لذت ببرید و در همان روز با گرفتن یک پرواز کوتاه و خانگی در سواحل گرم و آفتابی خلیج فارس دراز بکشید. تعداد کمی از کشورها چنین اقلیم متنوعی را برای گردشگران ارائه می دهند ، بنابراین بهتر است این فرصت را داشته باشید که فقط در یک سفر تنها اقلیم های مختلفی را در جنگل ها ، بیابان ها ، کوه ها و سواحل ایران تجربه کنید.


نام ایران همواره با یک تاریخ بسیار باستانی در هم تنیده شده است. این مکان ها ، اسطوره ها و افسانه های تاریخی بسیاری را به خاطر می آورد که می تواند هر مسافری را به هیجان آورد. از تخت جمشید باشکوه - که حتی امروز نیز خرابه های آن جلال این شهر باشکوه را نشان می دهد- تا برخی از قدیمی ترین شهرکهای بشری جهان ، تمام آثار و مکانهای ایرانی حس حسرت و تحسین شما را نسبت به این تمدن باستانی به ارمغان می آورد. بنابراین ، اگر به تاریخ و فرهنگ علاقه مند هستید ، بازدید از ایران با بیست و یک میراث جهانی یونسکو ضروری است!


آنها می گویند شما می توانید یک روز اضافی را به زندگی خود اضافه کنید و غذای جدید را امتحان کنید. وقتی صحبت از غذاهای فارسی است ، من کاملاً با آن موافقم! طعم ها و سلیقه های متنوع زیادی وجود دارد که می توانید در ایران امتحان کنید و هر یک از آنها به روش خاص خود بی نظیر هستند. علاوه بر این ، ایران بهشتی برای دوستداران شیرین است ، تقریباً هر شهر این کشور نوع شیرینی و شیرینی خاصی را تولید می کند. بنابراین ، آماده باشید تا در حالی که در ایران هستید ، کمی وزن خود را به دست آورید ، زیرا گفتن همه این گزینه های خوشمزه دشوار نیست!


بر خلاف آنچه رسانه ها سعی در تصویربرداری دارند ، ایران جزو امن ترین کشورها برای مسافران است و فقط یک ادعای خالی نیست. تقریباً هر توریستی که به ایران سفر کند از تضاد موجود بین ایران واقعی و تصویر این کشور در رسانه های جمعی حیرت می کند. من از بسیاری از بیگانگان شنیده ام که ایران یکی از امن ترین کشورهایی است که تاکنون به آنها سفر کرده اید. هنگامی که اینجا هستید ، خودتان آن را قبول خواهید کرد.

حرکت در حمل و نقل در ایران آسان و ارزان است


ایران از سیستم حمل و نقل نسبتاً خوبی برخوردار است و اگر قصد بازدید از چندین شهر در این کشور را دارید ، می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. همچنین سیستم جاده آسفالته شده که بیشتر شهرهای ایران و همه شهرهای آن را پیوند می دهد ، می توانید با قطار یا هواپیما نیز سفر کنید. اتوبوس ها تمیز و جادار هستند اما اگر محدود به زمان باشید هواپیماها و قطارها در ایران گزینه های سریع و اقتصادی هستند. اگرچه کلاسهای مختلف با قیمت های مختلف وجود دارد ، حمل و نقل در ایران به طور کلی ارزان است و به شما امکان می دهد سفر خود را به راحتی و به طور موثر برنامه ریزی کنید.


تقریباً برای همه انواع مسافران ، ایران چیزی برای ارائه دارد. به عنوان مثال اگر به فرهنگ علاقه دارید ، ایران بهشت ​​شما خواهد بود. شما فرصتی خواهید داشت تا با چندین گروه قومی از کرد و آذری تا لر و بلوچ ملاقات کرده و در مورد آداب و رسوم معتبر آنها اطلاعات کسب کنید. اگر اهل هنر باشید ، معماری شگفت انگیز بناهای تاریخی ایران ، مجموعه های باورنکردنی از موزه های پایتخت آن و موسیقی و سینما شما را راضی می کند. برای دوستداران طبیعت ، کوهنوردان و کوهنوردان ، ایران دارای برخی از جذاب ترین جاذبه های طبیعی است. اگر عکاس هستید ، به شما اطمینان می دهم که می خواهید برخی از بی نظیر ترین عکسهای خود را در ایران بگیرید.

باغ های عاشقانه ایرانی و شهرهای باستانی ایران شباهت هایی با داستان های افسانه ای دارند


اگر در یکی از بزرگترین شهرهای جهان که تقریباً کاملاً خارج از خشت ساخته شده است قدم بزنید یا چند ساعت را در یک باغ رویایی ایرانی خنک کنید ، ممکن است احساس کنید که شما بخشی از یک افسانه بسیار قدیمی هستید. اگرچه مدرنیته در حال تغییر ظاهر شهرهای مختلف در ایران است ، اما هنوز هم شهرها و مکانهایی وجود دارند که اصالت و سبک منحصر به فرد خود را حفظ کرده اند. آنها با معماری و جو خود زمان را یخ می زنند. بنابراین ، می توانید زندگی تند و سریع شهرهای جهان و جهان را فراموش کنید و خود را در یک ریتم متفاوت از زندگی غوطه ور کنید ، گویی شخصی در یک داستان بسیار باستانی هستید!


ایران با سایر کشورهای خاورمیانه کاملاً متفاوت است و اگرچه ممکن است ایده های بسیاری در مورد این کشور داشته باشید ، واقعیت این است که تا زمانی که آن را برای خودتان نبینید ، هرگز نمی شناسید. این امر به ویژه در مورد ایران به عنوان کشوری که نیاز به نظرات صادقانه و بی طرفانه از تجربه واقعی بشر دارند صادق است. هنگامی که اینجا هستید ، خواهید فهمید که آنچه مشاهده کردید ، از آنچه که قبلاً در ذهن داشتید فاصله دارد. شاید به همین دلیل است که آنها می گویند مسافرت باعث می شود شما فردی با ذهنیت بیشتری داشته باشید. پس از همه ، اینگونه نیست که مسافرت و کاوش در چیست؟


گردشگران می توانند از کیفیت صنایع دستی ایرانی و طعم و بوی غذاها و غذاهای محلی لذت ببرند. ایران ، سرزمین چهار فصل ، تاریخ و فرهنگ ، سوغات و اصالت با کوه و بیابان ، جنگل ، دشت و دریا ، فرهنگ و سنت انتظار شما را دارد. اگر دوست دارید دنیای کوچکی را در یک کشور پهناور پیدا کنید ، به ایران بروید.

ضمن برنامه ریزی بازدید خود از ایران فرصتی است که یک کشور ثروتمند فرهنگی برای شما فراهم می کند. چنین تنوع باورنکردنی می تواند تا حدی چالش برانگیز باشد و باعث سردرگمی کمی در برنامه ریزی سفر شما شود.


با 196 کشور و مقصد بی نظیر و جذاب در سرتاسر جهان ، در یک زمان بسیار محدود ، چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد. حتی خوش رفت و آمد ترین فرد به سختی می توان از همه بازدید کرد و باید انتخابی باشد. بنابراین ، چرا باید به فکر بازدید از کشوری مانند ایران باشید ، به خصوص وقتی که به تمام آن اخبار منفی و کلیشه های پیرامون آن می پردازیم؟


شهرهای زیبا ، مردم دوستانه ، غذاهای شگفت انگیز ، معماری شکوهمند ، ایران قرن ها با مکانهای میراث جهانی شهرهای دوستانه و مناظر چشم انداز بیابانی ، بازدید کنندگان را شاد کرده است.


موزه اشیاء مختلف

آنها به عنوان موزه های تاریخ و باستان شناسی ، مردم شناسی ، علم و تاریخ طبیعی و همچنین موزه های خانه ، موزه های پارک ، موزه های محلی و منطقه ای و غیره طبقه بندی می شوند.


معابد ادیان مختلف

اگر علاقه دارید اطلاعات بیشتری درباره برخی از مذاهب دیگر پیدا کنید ، می توانید برخی از اماکن مذهبی را پیدا کنید. اینها عمدتا زیارتگاهها و مساجد مسلمین ، کلیساهای مسیحیان ، کنیسه های یهودیان و معابد آتش زرتشتی هستند.


مقبره افراد مشهور

در طول تاریخ این کشور ، افراد مشهور وجود داشته اند که مقبره آنها اکنون بسیار بازدید شده است. این محل های دفن متعلق به شخصیت های تاریخی ، شاعران و هنرمندان است.


باغ ایرانی

وقتی به ایران به عنوان یک سرزمین خشک فکر می کنید ، می توانند برای شما بسیار شگفت آور باشند. برخی از این باغ ها توسط یونسکو ثبت شده است.


بازدید از ایران بدون دیدن باغ های فارسی آن مانند نادیده گرفتن کل 10 جاذبه گردشگری برتر این کشور است.


یونسکو

اینها چندین مکان تاریخی در ایران است. برخی از آنها مربوط به ایران قبل از اسلام و برخی دیگر به ایران پس از اسلام است. می توانید لیست کاملی از سایت های یونسکو ایران را در اینجا بیابید!

کاخ

بیشتر آنها به عنوان آثار تاریخی در نظر گرفته می شوند. در برخی موارد ، شما همچنین می توانید از قسمت هایی از این کاخ ها به عنوان موزه بازدید کنید.


مناظر طبیعی

این فقط به سلیقه و علاقه شما بستگی دارد. تنوع در مناظر طبیعی به حدی است که تقریباً همه انتظارات را برآورده می کند. از میان این مناظر جذاب به عنوان بخشی از 10 جاذبه گردشگری برتر در ایران رانندگی کنید و مطمئن باشید که آنها جلوه ای کاملاً جدید از کشور به شما نشان می دهند.


دهکده ها و محله ها

به غیر از جاذبه های بسیار نفس گیر در شهرها ، روستاها همچنین می توانند برای شما جذاب به نظر برسند. فضایی استثنایی آرامش بخش ، زیبایی منظره و صنایع دستی محلی فقط بخشی از تفریحی است که می توانید در آنجا تجربه کنید.


بازارهای محلی

به اندازه کافی وسوسه انگیز برای خریدهای مورد نظر و سوغاتی است تا شما را ترغیب به خرید چیزی کنند. بعضی اوقات کالاها و کالاهای موجود در این بازارها مختص شهرهایی است که در آن قرار دارند. بنابراین ، برخی از این بازارها در سوغاتی هایی که ارائه می دهند بی نظیر هستند. علاوه بر خرید ، این معماری در بعضی مواقع نیز می تواند برای شما جذاب باشد ، زیرا آنها همچنین به عنوان مکان های تاریخی در ایران طبقه بندی می شوند.ایران مانند هیچ جای دیگر نیست و شما خودتان بهتر آن را کشف می کنید!

فرم ارسال نظر  ساخت وبلاگ تبلیغاتی   |   جاذبه های گردشگری  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


رپورتاژ آگهی دائمی در بلاگسازان با 3 لینک فالو رپورتاژ آگهی دائمی در بلاگسازان با 3 لینک فالو مشاهده