مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» رایج‌ترین روش‌های درمانی با طب سنتی

رایج‌ترین روش‌های درمانی با طب سنتی

محصولات طبیعی و داروهای سنتی از اهمیت زیادی برخوردار هستند .طب سنتی چینی ، آیورودا ، کامپو ، داروی سنتی کره ای و یونانی در بعضی از مناطق جهان مورد استفاده قرار گرفته و در سیستم های نظام دارویی پزشکی شکوفا شده اند. این مطالعه با هدف مرور رابطه بین محصولات طبیعی ، داروهای سنتی و داروهای مدرن و کشف مفاهیم و روشهای احتمالی محصولات طبیعی و داروهای سنتی برای توسعه بیشتر داروها انجام شده است.


طب سنتی چینی برای درمان بیماری، بهبود سلامتی و نیز جلوگیری از بیماری بر گیاه‌درمانی متکی است.

گیاه درمانی یکی از رایج‌ترین روش‌های درمانی طب سنتی چینی است. طب سنتی چینی برای درمان بیماری، بهبود سلامتی و نیز جلوگیری از بیماری بر گیاه درمانی متکی است.


 ماده‌ دارویی شامل انواع گیاهی، حیوانی و مواد معدنی در علم پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. طب سنتی چینی به بررسی تاثیرات مواد دارویی بر عملکرد سیستم بدن و عوامل بیماری زا می‌پردازد. ویژگی های منحصر به فرد نظریه ، کاربرد ، نقش و وضعیت فعلی و تحقیقات مدرن در مورد هشت نوع سیستم طب سنتی در این مطالعه خلاصه شده است. اگرچه از سال 1805 ، هنگامی که اولین مورفین ترکیبی از نظر دارویی از تریاک جدا شد ، تنها بخش کمی از گونه های گیاهی موجود به طور علمی مورد بررسی قرار گرفت ، اما محصولات طبیعی و داروهای سنتی قبلاً در پزشکی مدرن کمک های مثبتی را انجام داده اند. هنگامی که از آنها برای تولید داروهای جدید استفاده می شود ، محصولات طبیعی و داروهای سنتی از مزایای غیر قابل مقایسه خود مانند تجربیات بالینی فراوان و تنوع بی نظیر ساختارهای شیمیایی و فعالیت های بیولوژیکی برخوردار هستند.


از زمان ماقبل تاریخ ، بشر از داروهای طبیعی مانند گیاهان ، حیوانات ، میکروارگانیسم ها و ارگانیسم های دریایی برای کاهش و درمان بیماری ها استفاده کرده است. طبق سوابق فسیلی ، استفاده انسان از گیاهان به عنوان دارو حداقل 60000 سال قابل ردیابی است البته استفاده از محصولات طبیعی به عنوان دارو باید چالش بزرگی را برای انسانهای اولیه به وجود آورد. بسیار محتمل است که هنگام جستجوی غذا ، انسانهای اولیه غالباً گیاهان مسموم مصرف می کردند که منجر به استفراغ ، اسهال ، کما یا سایر واکنشهای سمی حتی ممکن است مرگ شود.


انسانهای اولیه قادر به ایجاد دانش در مورد مواد خوراکی و داروهای طبیعی بودند. پس از آن ، انسان ها آتش را اختراع كردند ، آموختند كه چگونه الكل درست كنند ، ادیان را توسعه داده و پیشرفت هایی در فن آوری انجام دادند و آنها یاد گرفتند كه چگونه داروهای جدید تولید كنند.


داروهای سنتی از محصولات طبیعی استفاده می کنند و از اهمیت بالایی برخوردار هستند. چنین اشکال پزشکی مانند طب سنتی چینی ، آیورودا ، کامپو ، داروی سنتی کره ای و یونانی محصولات طبیعی را به کار می گیرند و صدها یا حتی هزاران سال در سراسر جهان انجام می شود و به شکلی مرتب شکوفا شده اند.


سیستم های پزشکی تنظیم شده در اشکال گوناگون آنها ، ممکن است نقایص خاصی داشته باشد ، اما آنها هنوز هم یک مخزن ارزشمند دانش بشر هستند در مورد چین ، طب غربی در قرن شانزدهم معرفی شد ، اما تا قرن نوزدهم هیچ پیشرفتی نداشته است. قبل از آن شکل غالب مراقبت های پزشکی در کشور بود


اکنون هنوز هم نقش مهمی در چین ایفا می کند و مدام در حال توسعه است. مبتنی بر 5000 سال تمرین و تجربه پزشکی است و سرشار از داده های "آزمایش های بالینی" است که اثربخشی آن را تضمین می کند. این روش با توجه به مناطقی مانند دوز صحیح ، روش تهیه و فرآوری مواد ، و زمان مناسب برای جمع آوری قسمت های مختلف دارویی گیاهان ، روش هایی را توسعه داده است.


نکته قابل توجه این است که همگرایی فزاینده ای بین گیاه درمانی و طب مدرن وجود دارد. با توسعه فن آوری نوین ، می توان داروسازی و مکانیسم عملکرد بسیاری از گیاهان چینی را تعیین کرد ، و از نظر طب مدرن قابل درک است. با پیشرفت در زمینه های نظری ، اصول درمانی ، فن آوری های مرتبط و درک علوم زندگی ، درک واضح تری از ترکیبات فعال ممکن شده است


پزشکان طب سنتی چینی از دو یا چند ماده دارویی در ترکیبات دارویی خود استفاده می‌کنند تا تاثیر آن‌ها را افزایش دهند. علی‌رغم وجود هزاران ترکیبات گیاهی سنتی برای درمان یک بیماری، در طب سنتی چینی ترکیبی خاص را با توجه به شرایط بیمار ساخته می‌شود.

دمنوش چینی

سنتی‌ترین روش آماده سازی داروی گیاهی در چین باستان دم کردن است. دمنوش‌ها دارای طعم و بوی تندی می‌باشند به همین علت در کشورهای غربی این روش از طب سنتی چندان محبوب نیست.

پودر گیاهی

 در این روش پودر می‌تواند با آب داغ مخلوط شود و به صورت چای مورد استفاده قرار گیرد. این روش تندی دم‌نوش سنتی را ندارد.

ترکیبات از پیش ساخته

 این ترکیبات به صورت قرص می‌باشند و احتمالا رایج‌ ترین شکل مورد استفاده از داروهای طب سنتی چینیدر خارج از چین هستند.

شربت

 این شکل از دارو برای سرفه و گلودرد به ویژه برای کودکان می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

پماد

 این نوع برای استفاده موضعی تجویز می‌شود. استفاده از پماد پس از استفاده از داروهای خوراکی، رایج‌ترین نوع استفاده از دارو در طب سنتی چینی است. طب سنتی چینی برای درمان بیماری، بهبود سلامتی و نیز جلوگیری از بیماری بر گیاه‌ درمانی متکی است.

در آغاز قرن نوزدهم ، دوران داروهای "مدرن" آغاز شد. در سال 1805 ، اولین مرفین ترکیبی از نظر دارویی فعال توسط یک داروساز جوان آلمانی ، فردریش سرترنر ، از گیاه تریاک جدا شد متعاقباً ، ترکیبات فعال بی شماری از محصولات طبیعی جدا شده اند. در میان آنها ، عده ای از کاربردهای سنتی خود پیروی می کنند و برخی دیگر نه. بعداً ، توسعه تکنیک های مصنوعی منجر به کاهش قابل توجهی در اهمیت محصولات طبیعی شد و این نگرانی وجود داشت که ممکن است استفاده از برخی محصولات طبیعی برای اهداف دارویی کاملاً ممنوع باشد. با این حال ، محصولات طبیعی برای تولید داروهای جدید مهم است و این محصولات در استفاده مداوم بوده اند. برخی از انواع داروها ، مانند داروهای ضد سرطان ، ضد فشار خون و ضد فشار خون ، از محصولات طبیعی سود زیادی کسب کرده اند

توسعه داروهای جدید که صرفاً به فناوری مدرن متکی هستند ، به حد اعلی رسیده است. صنعت داروسازی در تولید داروهای جدید از دهه 1980 میلادی به دنبال سنتز توان بالا و توسعه داروهای مبتنی بر شیمی ترکیبی است. با این حال ، تلاشهای چشمگیر در این راستا منجر به بهره وری مورد انتظار دارو نشده است. برخی از شرکتهای بزرگ دارویی برای توسعه محصولات جدید با چالش های بزرگی روبرو هستند. در طی ده سال گذشته ، بر این اساس ، در جستجوی داروهای جدید در ترکیب با فناوری جدید ، مانند انتخاب با توان بالا ، به محصولات طبیعی توجه بیشتری شده است.


محصولات طبیعی که طی میلیون ها سال تکامل یافته اند ، تنوع شیمیایی بی نظیری دارند و این منجر به تنوع در فعالیت های بیولوژیکی و خواص مانند داروها می شود. این محصولات به یکی از مهمترین منابع برای تولید ترکیبات جدید سرب و داربست تبدیل شده اند. محصولات طبیعی بطور مداوم در جهت رفع نیاز فوری به دارو های مؤثر مورد استفاده قرار می گیرند و نقش اصلی را در کشف داروهای معالجه بیماریهای انسانی ، به ویژه بیماریهای مهم دارند


محصولات طبیعی

تنوع گسترده ای از ساختارهای شیمیایی چند بعدی دارند. در این میان ، ابزار محصولات طبیعی به عنوان اصلاح کننده عملکرد بیولوژیک نیز مورد توجه چشمگیری قرار گرفته است. متعاقباً ، آنها با موفقیت در کشف داروهای جدید به کار گرفته شده و تأثیرات گسترده ای بر شیمی درمانی داشته اند از قرن گذشته ، تنوع ساختاری بالای محصولات طبیعی از منظر شیمی فیزیکی تحقق یافته است. کارآیی آنها به پیچیدگی خواص شیمیایی و استریکی سه بعدی به خوبی سازمان یافته آنها مربوط می شود که از نظر کارآیی و انتخاب اهداف مولکولی ، مزایای بسیاری را ارائه می دهند. به عنوان نمونه موفقیت آمیز تولید دارو از محصولات طبیعی ، آرتمیسینین و آنالوگهای آن در حال حاضر برای درمان ضد مالاریا کاربرد گسترده ای دارند. این نشان می دهد که چگونه تحقیقات با استفاده از محصولات طبیعی نقش مهمی در تولید داروها داشته است

.ncbi.nlm.nih


اسباب بازی
فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


رپورتاژ آگهی دائمی در بلاگسازان با 3 لینک فالو رپورتاژ آگهی دائمی در بلاگسازان با 3 لینک فالو مشاهده