مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» آرتروز: علل ، انواع و روشهای درمانی

آرتروز: علل ، انواع و روشهای درمانی

چگونه می دانید چه نوع آرتریت دارید؟

مختصری از رایج ترین انواع آرتروز ، از جمله پوکی استخوان ، آرتریت روماتوئید و آرتریت پسوریاتیک

علائم خاص بسته به نوع آرتریت متفاوت است ، اما معمولاً شامل درد مفاصل و سفتی می شود.

 آرتروز اصطلاحی است که حدود 200 بیماری را توصیف می کند که باعث ایجاد درد در مفاصل و بافت های اطراف مفاصل می شوند.

چه نوع آرتریت دارید؟ آرتروز. روماتیسم مفصلی. آرتریت نوجوانان. اسپوندیلوآرتروپاتی. لوپوس اریتماتوز. نقرس آرتریت عفونی و واکنشی. آرتریت پسوریاتیک.

آرتریت روماتوئید ، یک نوع التهاب شایع آرتروز ، یک بیماری خود ایمنی است که باعث درد و تورم مفاصل می شود.

انواع دیگر آرتروز. بیماری استیل با شروع بزرگسالان؛ کمردرد؛ بیماری بهجت؛ بورسیت؛ فسفات کلسیم

بیشتر این بیماری ها در یکی از دو دسته قرار می گیرند: آرتریت دژنراتیو مانند استئوآرتریت یا آرتریت التهابی مانند آرتریت روماتوئید.

بیش از 46 میلیون بزرگسال در ایالات متحده به 100 نوع آرتریت مبتلا هستند.

آرتروز اصطلاح گیرنده برای هر بیماری است که باعث التهاب دردناک و سفتی مفاصل می شود.

آرتروز نوعی بیماری است که التهاب مفصل را توصیف می کند و برای بیش از 100 بیماری که تاکنون شناسایی شده اند کاربرد دارد. بیشتر این بیماری ها در یکی از دو دسته قرار می گیرند: آرتریت دژنراتیو مانند استئو آرتریت یا آرتروز التهابی مانند آرتریت روماتوئید . علائم بیشتر انواع آرتروز شامل درد ، سفتی و تورم در مفصل است.


اطلاعات مربوط به علائم و معالجه راجع به وضعیت آرتریت خود از مباحث ذکر شده در زیر کاوش کنید.


مباحث :

اسپوندیلیت آنکیلوزان

اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) عمدتا بر ستون فقرات تأثیر می گذارد. درد و سفتی علائم اصلی است و این بیماری می تواند باعث شود که استخوان های مفاصل به هم چسبیده باشند.


بورسیت

التهاب بورس نوعی آرتروز نیست ، بلکه علائم مشابهی دارد و ممکن است در برخی موارد باعث آرتروز شود.


آرتریت عمومی

اصطلاح آرتروز به بیماریهای التهابی مفاصل اشاره دارد. این بخش دلایل درد مفاصل را در بر می گیرد و به بررسی انواع مختلف آرتروز می پردازد.


نقرس

نقرس نوعی ورم مفاصل التهابی است که در اثر ایجاد اسید اوریک در مفصل ایجاد می شود. نقرس معمولاً روی انگشتان بزرگ تأثیر می گذارد ، اگرچه سایر مفاصل پا ، زانو ، آرنج ، مچ دست و نوک انگشتان ممکن است در نتیجه نقرس دردناک شوند.


آناتومی مشترک

مفاصل می تواند منبع درد و ناراحتی ناشی از بسیاری از انواع آرتروز و سایر شرایط باشد.


فیبرومیالژیا

فیبرومیالژیا یک سندرم درد اسکلتی-عضلانی مزمن و گسترده است که از ویژگی های بارز آن می توان به حساسیت ، درد تقویت شده و خستگی شدید اشاره کرد. بر خلاف آرتریت ، درد معمولاً مربوط به التهاب نیست.


آرتروز جوانی

آرتروز نوجوان یک اصطلاح چتر است که شامل بیش از 100 بیماری مختلف التهابی و خود ایمنی در کودکی ، از جمله آرتریت ایدیوپاتیک نوجوانان (JIA) ، بیماری کاوازاکی و فیبرومیالژیا در نوجوانان است.


آرتروز

این نوع آرتریت دژنراتیو بسیار رایج است. بسیاری از افراد که به "آرتروز" مراجعه می کنند ، فقط به معنای آرتروز است. پوکی استخوان شکسته شدن غضروف در مفصل از پیری یا حرکات تکراری است.


Polymyalgia rheumatica یک بیماری التهابی است که در افراد مسن تأثیر می گذارد. در مورد علائم و دلایل شایع پلیمیاژژی روماتیسا و همچنین نحوه تشخیص بیماری و گزینه های درمانی موجود بیشتر بیاموزید.


Pseudogout (CPPD) نوعی آرتروز التهابی است که با تجمع کریستالهای پیرو فسفات کلسیم در مفصل ایجاد می شود. Pseudogout می تواند بر روی هر مفصل در بدن تأثیر بگذارد ، اما بیشتر در زانو وجود دارد.


آرتریت پسوریاتیک

آرتریت پسوریازیس شرایطی است که پسوریازیس پوست با التهاب مفاصل مرتبط است ، معمولاً در قسمت اعظم مفاصل اندام ها. علائم پوستی عموماً قبل از شناسایی مشکلات مفاصل وجود دارد.


آرتریت واکنشی

آرتریت واکنشی نوعی آرتریت التهابی است که به عنوان واکنشی در برابر عفونت ایجاد می شود. این بیماری اغلب باعث ایجاد درد و التهاب در مفاصل و چشم ها و همچنین مشکلات پوستی می شود.


روماتیسم مفصلی

آرتریت روماتوئید نوعی اختلال خود ایمنی است که در آن بدن به مایع سینوویال در مفاصل حمله می کند و منجر به سفتی ، درد و احتمالاً ناهنجاری در مفاصل مبتلا می شود.

arthritis-health


آرایشی بهداشتی
فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


با شروین وبمستر با کمترین هزینه صاحب وبسایت شو با شروین وبمستر با کمترین هزینه صاحب وبسایت شو مشاهده