مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» برترین مزایای روی برای بهبود سلامت

برترین مزایای روی برای بهبود سلامت

ممکن است شنیده باشید که فواید روی شامل کمک به افرادی است که از سرماخوردگی بهبود می یابند ، اما این ماده معدنی برای کسانی که بیمار نیستند و عملکرد سیستم ایمنی را به خطر نمی اندازند نیز لازم است. در حالت ایده آل این مواد معدنی ضروری باید هر روز به مقدار کم مصرف شود تا سلامت عمومی و انجام صدها کارکرد مهم انجام شود.


فواید مصرف روی و همچنین مصرف غذاهای پر از روی چه فایده دارد؟ روی از بسیاری جهات برای بدن مفید است - به تولید هورمون ، رشد مناسب و ترمیم مناسب ، بهبود ایمنی بدن و ترویج هضم طبیعی کمک می کند.


همچنین این توانایی را دارد که به عنوان یک ماده ضد التهاب عمل کند ، به این معنی که از جمله دیگر مزایای روی می تواند برای چندین بیماری شایع و مزمن مانند سرطان یا بیماری های قلبی مزایای درمانی قابل توجهی داشته باشد. جای تعجب نیست که کمبود روی می تواند منجر به تعدادی از مشکلات بهداشتی مانند خستگی مزمن ، مشکلات گوارشی و مشکلات هورمونی شود.


بنابراین از خود بپرسید ، آیا به اندازه کافی در رژیم غذایی خود استفاده می کنید تا از مزایای روی برای سلامتی استفاده کنید؟

روی چیست؟

روی نوعی فلز و یک عنصر ضروری است. این "ضروری" است زیرا شما باید آن را از رژیم غذایی خود بدست آورید ، زیرا بدن شما نمی تواند خودش را بسازد.

در پشت آهن ، دومین ماده معدنی بسیار فراوان در بدن انسان است.

چگونه روی دقیقاً به بدن شما کمک می کند؟ این در واقع در تمام بافتهای بدن موجود است و برای تقسیم سلولی سالم لازم است.

مانند یک آنتی اکسیدان در بدن عمل می کند ، با آسیب رادیکال های آزاد مبارزه می کند و به کند شدن روند پیری کمک می کند.

این ماده معدنی همچنین تأثیر عمده ای بر تعادل هورمونی دارد ، بنابراین به همین دلیل ، حتی کمبود کمی نیز می تواند منجر به افزایش خطر ناباروری یا دیابت شود.


به گفته محققان گروه پوست در دانشگاه کالیفرنیا:

روی نقش مهمی در مسیرهای بیوشیمیایی بیشماری دارد: سیستم های اندام از جمله سیستم عصبی مرکزی ، دستگاه گوارش ، سیستم عصبی مرکزی ، سیستم ایمنی ، اسکلتی و تولید مثل ... کمبود روی منجر به نقص ایمنی هومورال و سلولی می شود و باعث افزایش حساسیت به عفونت می شود. .


اگر مقدار کم روی دارید ، ممکن است واکنشهای منفی مانند مریض شدن را تجربه کنید ، احساس کنید همیشه خسته هستید و از بین می روید ، و با غلظت ضعیف ، رشد مبهم و عدم توانایی در بهبود زخم ها مواجه هستید.

12 مزایای برتر روی


در زیر برخی از مهمترین فواید روی و دلایل برای اطمینان از کافی بودن این ماده معدنی وجود دارد:

1. عملکرد ایمنی را پشتیبانی می کند و به عفونت ها / سرماخوردگی کمک میکند

همانطور که مؤسسه ملی بهداشت توضیح می دهد ، "کمبود شدید روی عملکرد سیستم ایمنی بدن را کاهش می دهد ، و حتی درجه خفیف تا متوسط ​​کمبود روی می تواند عملکرد ماکروفاژ و نوتروفیل ، فعالیت سلولهای کشنده طبیعی و فعالیت مکمل را مختل کند."


این ماده معدنی یک مؤلفه اساسی در مسیرهای انتقال سیگنال پاتوژن است. به کنترل التهاب کمک می کند و از افزایش واکنش های التهابی ، از جمله آزاد شدن سیتوکین ها ، و همچنین آسیب دیدن بافت ها کمک می کند.


این ماده معدنی در طی پاسخ ایمنی عملکردی پیچیده ای دارد زیرا به بدن کمک می کند تا به هموستاز برگردد.


این دارو اغلب به عنوان یک داروی بدون نسخه طبیعی برای مقابله با سرماخوردگی و علائم بیماری مصرف می شود. هنگامی که حداقل به مدت پنج ماه مصرف شود ، ممکن است خطر ابتلا به سرماخوردگی را کاهش دهد - به علاوه مکمل هنگامی که شما بیمار شدید ممکن است روند بهبودی را تسریع کند.


تحقیقات نشان می دهد که این ماده معدنی ضروری می تواند به رشد سلول های ایمنی کمک کند و در فرآیند مولکولی ایجاد مخاط و باکتری ها در معابر بینی کمک کند. روی یونی با توجه به بار الکتریکی خود ، با اتصال به گیرنده ها در سلول های اپیتلیال بینی و مسدود کردن اثرات آنها ، می تواند اثر ضد ویروسی را انجام دهد.


یک مطالعه نشان داد که وقتی مکمل های روی در طی 24 ساعت از شروع علائم سرماخوردگی تزریق می شوند ، مدت زمان علائم در مقایسه با گروه کنترل که مکمل آن نبودند به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. کمتر بیماران گروه روی پنج و هفت روز پس از تجربه اولین علائم در مقایسه با افرادی که آن را مصرف نکرده بودند علائم مربوط به سرماخوردگی داشتند.


2. به عنوان یک آنتی اکسیدان قدرتمند عمل می کند

نشان داده شده است که روی یک ماده ضد التهاب و آنتی اکسیدان مؤثر است و به مبارزه با استرس اکسیداتیو کمک می کند و احتمال ابتلا به بیماری را کاهش می دهد. به خصوص در بیماران مسن ، فواید روی شامل توانایی آن در پشتیبانی از تقسیم سلولهای سالم ، جلوگیری از جهش سلولهای سرطانی و لکه دار شدن رشد تومور است.

هنگامی که محققان دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان مزایای احتمالی مکمل های روی را در بین 50 بزرگسال مورد مطالعه قرار دادند ، کشف کردند که سطح نشانگرهای استرس اکسیداتیو در گروه مکمل به طور قابل توجهی پایین تر از گروه دارونما است.


افرادی که سطوح پایین تری مصرف نکردند از مکمل های روی استفاده کردند ، سطح بالاتری از سیتوکینهای التهابی ، نشانگرهای استرس اکسیداتیو پلاسما و مولکولهای چسبندگی سلولهای اندوتلیال داشتند.


پس از مکمل روی ، بروز عوارض جانبی و عفونت های مرتبط با بیماری نیز در گروه مکمل به طور قابل توجهی پایین تر بود ، نمونه دیگری از توانایی های تقویت کننده سیستم ایمنی از مزایای روی.


3. به تعادل هورمونها کمک می کند

فواید روی برای سلامتی هورمونی و باروری به این دلیل است که این ماده معدنی در تولید هورمون از جمله افزایش تستوسترون به طور طبیعی که نقش بسیار گسترده ای در مردان و خانم ها دارد ، نقش مهمی دارد.


این ماده معدنی همچنین بر هورمونهای جنسی زن تأثیر می گذارد و حتی در ایجاد و رهاسازی تخم ها در داخل و از تخمدان ها نیز نقش دارد.


برای تولید استروژن و پروژسترون در زنان لازم است ، که هر دو از سلامت باروری حمایت می کنند. با اجتناب از داشتن سطح خیلی زیاد یا خیلی پایین می توانید خطر ابتلا به مشکلات قاعدگی ، نوسانات خلقی ، یائسگی زودرس ، ناباروری و احتمالاً حتی سرطانهای خاص را کاهش دهید.


4- به دیابت کمک می کند

این ماده معدنی اساسی برای تعادل بیشتر هورمون ها از جمله انسولین ، هورمون اصلی دخیل در تنظیم قند خون و همچنین به عنوان یک درمان طبیعی دیابت مورد نیاز است. روی به دلیل اتصال به انسولین از قند خون سود می برد ، بنابراین انسولین به اندازه کافی در لوزالمعده ذخیره می شود و هنگام ورود گلوکز به جریان خون آزاد می شود.


همچنین امکان استفاده صحیح از آنزیم های گوارشی لازم برای اتصال انسولین به سلول ها را فراهم می کند ، بنابراین گلوکز به جای سوخت به عنوان چربی به عنوان سوخت برای بدن استفاده می شود.


5. با پشتیبانی از خون به حفظ سلامت قلب کمک می کند

روی برای حفظ سلامتی سلول ها در سیستم قلبی عروقی لازم است ، ضمن اینکه باعث کاهش التهاب و استرس اکسیداتیو می شود. اندوتلیوم ، لایه نازک سلولهایی که رگهای خونی را ردیف می کنند ، تا حدی به مقادیر کافی از این ماده معدنی متکی است.


روی با حفظ گردش خون سالم از سلامتی قلب بهره مند می شود ، زیرا به عنوان یک درمان طبیعی برای فشار خون بالا و کلسترول خون در شریان های گرفتگی یا آسیب دیده کمک می کند.


6. به جلوگیری از اسهال کمک کند

کمبود روی مربوط به مشکلات گوارشی مزمن و بیماریهای اسهالی است که در چندین مطالعه نشان داده شده است. محققان دریافته اند که مکمل می تواند هم در پیشگیری و هم به عنوان یک درمان حاد اسهال مؤثر باشد.


7. بر روی باروری تاثیر می گذارد

مطالعات نشان می دهد که روی نقش مهمی در باروری ، به ویژه تعدیل سطح تستوسترون سرم در مردان دارد. محدودیت و کمبود روی رژیم غذایی در مردان جوان عادی با کاهش قابل توجه غلظت تستوسترون سرم همراه است که می تواند بر باروری و کاهش میل جنسی تأثیر منفی بگذارد.


روی برای شما چه جنسی ایجاد می کند؟ این به طور بالقوه می تواند رانندگی جنسی کم را با افزایش سطح تستوسترون بهبود بخشد.


در یک مطالعه توسط گروه پزشکی داخلی دانشگاه وین ، پس از 20 هفته محدودیت روی ، دادن مکمل های روی به بیماران به طور موثر تستوسترون سرم را در اکثر مردان افزایش داده است.


این ماده معدنی همچنین روی باروری زنان تأثیر می گذارد ، زیرا در طی مراحل رشد تخم های زن لازم است سطح کافی وجود داشته باشد ، در غیر این صورت تخم ها نمی توانند به درستی بالغ شوند و تخمک گذاری رنج می برند.

8- کمک به جذب و هضم مواد مغذی

این ماده معدنی ضروری بر سنتز پروتئین تأثیر می گذارد و بدن برای استفاده از اسیدهای آمینه از غذاها لازم است. همچنین در تجزیه کربوهیدرات ها از مواد غذایی ، که یکی از منابع اصلی انرژی بدن است ، نقش دارد.


به همین دلیل می توانید با جلوگیری از کمبود ، خطر ابتلا به سطح کم انرژی و خستگی آدرنال یا مزمن را کاهش دهید.

9.سلامت کبد

با استفاده از این ماده معدنی ، میزان بروز عفونت کاهش می یابد و میزان آسیب کبدی در آنها کمتر است. فواید روی می تواند با کاهش التهاب در کبد ، کاهش آسیب های رادیکال آزاد ، کمک به جذب مواد مغذی و امکان حذف مناسب زباله ها ، به سلامت کبد کمک کند.


10. به رشد و ترمیم عضلات کمک می کند

این ماده معدنی خاص نقش مهمی در تقسیم سلولی و رشد سلولی دارد ، بنابراین روی با ترمیم بدن و بهبود قدرت در سیستم های عضلانی و اسکلتی نقش مهمی در ترمیم و رشد عضلات دارد.


همچنین به آزادسازی تستوسترون ، هورمون رشد و فاکتور رشد انسولین مانند 1 (IGF-1) کمک می کند ، که همه اینها باعث ایجاد توده عضلانی و متابولیسم سالم می شوند.


روی از توده عضلانی بهره مند می شود زیرا به افزایش میزان تستوسترون بدن کمک می کند ورزش زیر را انجام دهد - به خصوص تمرینات وزنه ای و تمرین با شدت زیاد - زیرا باعث افزایش سرعت تبدیل آندرواستندیون به تستوسترون می شود.

11. بینایی و سلامت چشم

مصرف زیاد روی ممکن است به کاهش خطر ابتلا به دژنراسیون ماکولا در مرحله پیشرفته و کاهش بینایی کمک کند. یک بررسی منظم نشان داد که مکمل به تنهایی ممکن است برای ایجاد تغییرات معنی دار از نظر بالینی در حدت بینایی کافی نباشد ، اما به نظر می رسد که به کند شدن سرعت پیشرفت دژنراسیون ماکولا کمک می کند.


12. به کاهش آکنه و بهبودی زخم کمک کند

بعضی از رویهای ذخیره شده در بدن شما در واقع در پوست شما نگهداری می شوند و نقش اساسی در رشد ، تمایز و رشد بافتهای مختلف انسانی دارند. براساس گزارش سال 2019 ، "اختلال در متابولیسم روی ممکن است اختلالی ایجاد کند که به طور معمول خود را بر روی پوست بروز می دهد."


از آنجا که از تولید کلاژن ، پرمصرف ترین پروتئین در بدن انسان که بافت همبندی را تشکیل می دهد ، پشتیبانی می کند ، این ماده معدنی گاهی اوقات برای کمک به افرادی که در اثر سوختگی ، زخم ، زخم های بهبودی آهسته و سایر انواع آسیب یا آسیب های پوستی بهبود می یابند ، استفاده می شود. فواید روی همچنین می تواند به حمایت از سیستم ایمنی بدن به گونه ای کمک کند که در هنگام بهبود ، حساسیت پوست به عفونت ها را کاهش دهد.

علاوه بر این ، این ماده معدنی به دلیل خاصیت ضد التهابی ، به منظور کاهش طبیعی برآمدگی آکنه مورد استفاده قرار می گیرد. به نظر برخی از متخصصان "به دلیل کم هزینه بودن ، کارایی و عدم وجود عوارض جانبی سیستمیک" جایگزین امیدوار کننده ای برای سایر درمان های آکنه است.


علائم کمبود

کمبود روی تا حدودی در سراسر جهان شایع است ، از جمله در ایالات متحده آمریکا گزارش سال 2019 تخمین می زند که 17 درصد از جمعیت جهانی در معرض خطر ناکافی مصرف روی هستند.


این به طور معمول زمانی اتفاق می افتد که شخصی غذاهای کافی را که حاوی ماده معدنی هستند ، نخورده و در جذب و استفاده از آن از مواد غذایی به دلیل اختلالات گوارشی یا سلامتی بسیار ضعیف روده مشکل دارد.


چه کسی بیشتر در معرض خطر کم مصرف است؟ هرکسی که رژیم غذایی مستقر در گیاهان شامل گوشت و لبنیات (مانند گیاهخواران یا گیاهخواران) را شامل نمی شود ، معمولاً بیشترین خطر را دارند زیرا رژیم های غذایی منابع غذایی عالی روی را از بین می برد.


افرادی که از بیماری سلول داسی رنج می برند ، مشکلات شدید اسید معده ، مشکلات مزمن در دستگاه گوارش مانند سندرم روده به بیرون درز یا الکلیسم نیز به احتمال زیاد دچار کمبود روی هستند.


سرانجام ، اعتقاد بر این است که زنانی که از قرص های ضد بارداری استفاده می کنند و یا داروهای جایگزین هورمون درمانی هستند نیز ممکن است در معرض خطر بیشتری قرار گیرند ، زیرا این امر می تواند در نقش های مربوط به هورمون روی در بدن اختلال ایجاد کند. زنان باردار ، زنان شیرده و شیرخواران نیز باید مراقب باشند که از این ماده معدنی ضروری برای حمایت از رشد طبیعی استفاده کنند.


شایع ترین علائم مرتبط با کمبود روی عبارتند از:

    تغییر در اشتها ، از جمله هوس های غذایی برای غذاهای شور یا شیرین

    تغییر در توانایی طعم و بو

    افزایش وزن یا از دست دادن

    ریزش مو

    مشکلات گوارشی ، از جمله اسهال

    سندرم خستگی مزمن

    ناباروری

    مشکلات هورمونی از جمله بدتر شدن PMS یا علائم یائسگی

    مصونیت کم

    غلظت و حافظه ضعیف

    کندی در بهبودی زخم ها ، عفونت های پوستی یا سوزش

    اختلال عملکرد عصب


12 غذای برتر

بهترین راه برای جلوگیری از کمبود روی افزایش مصرف رژیم غذایی است. غذاهای پر پروتئین ، مانند گوشت قرمز ، مرغ ، سایر گوشت ، آجیل و لوبیا حاوی بیشترین مقدار روی طبیعی است.

صدف واقعاً بیشترین مواد غذایی را شامل می شود ، با این حال به طور کلی توصیه می کنیم به دلایل زیادی از جلوگیری از صدف برنج استفاده کنید


در اینجا 12 منبع غذایی عالی روی (درصدهای زیر براساس میزان مصرف روزانه 8 میلی گرم در روز زنان توصیه می شود):

    بره - 3 اونس: 2.9 میلی گرم (35 درصد DV)

    گوشت گاو - 3 اونس: 2.6 میلی گرم (32 درصد DV)

    نخود - 1 فنجان پخته شده: 2.5 میلی گرم (31 درصد DV)

    بادام زمینی - فنجان ¼: 1.9 میلی گرم (23 درصد DV)

    دانه کدو تنبل - فنجان ¼: 1.6 میلی گرم (20 درصد DV)

    ماست (یا کفیر) - 1 ظرف ماست ساده / 6 اونس: 1 میلی گرم (12.5 درصد DV)

    مرغ - 3 اونس: 1 میلی گرم (12.5 درصد DV)

    ترکیه - 3 اونس: 1 میلی گرم (12.5 درصد DV)

    تخم مرغ - 1 بزرگ: 0.6 میلی گرم (7 درصد DV)

    قارچ - 1 فنجان: 0.6 میلی گرم (7 درصد DV)

    ماهی قزل آلا - 3 اونس: 0.5 میلی گرم (6 درصد DV)

    پودر کاکائو - 1 قاشق غذاخوری: 0.3 میلی گرم (3 درصد DV)


دستور پخت

با افزودن مقدار زیادی غذای سرشار از روی در وعده های غذایی می توانید به مقدار طبیعی روی به رژیم غذایی خود بیفزایید. در اینجا سه ​​ایده برای شروع کار وجود دارد:

    دستور العمل کباب بره سیر

    دستور تهیه خورش گوشت گاو Crockpot

    دستور العمل سینه مرغ Herbed Turkey


مکمل و مقدار مصرف

بعضی اوقات ، از مکمل های روی برای پیشگیری یا درمان کمبود استفاده می شود. افرادی که قادر به دریافت کافی از طریق رژیم غذایی خود نیستند ، یا قادر به جذب صحیح آن نیستند ، ممکن است از مکمل های آن استفاده کنند.


این ماده معدنی معمولاً به اشکال مختلف از جمله لنزهای روی خوراکی ، شربت ، ژل و کپسول موجود است. همچنین در بیشتر مکمل های مولتی ویتامین و مواد معدنی یافت می شود.


این مکمل ها می توانند حاوی روی به شکل اکسید روی ، گلوکونات ، سولفات یا استات باشند. از هم اکنون ، اعتقاد بر این است که همه به روشهای بسیار مشابهی کار می کنند ، بنابراین تصور نمی شود که یک نوع نسبت به سایرین برتر باشد. در حالت ایده آل برای پشتیبانی از جذب به دنبال "فعال شده با آنزیم" باشید.


به طور معمول ، مکمل های تجویز روی (مانند سولفات روی) از طریق دهان مصرف می شود ، اما بعضی اوقات بیماران تحت مراقبت یک متخصص مراقبت های بهداشتی تزریق روی را دریافت می کنند.


خوردن غذاهای پر از روی هنوز هم بهترین راه برای حفظ سطح مناسب است ، بنابراین اگر قادر به مصرف منظم و کافی به مقدار کافی نیستید ، مکمل ها را "یک برنامه بیمه" خوب در نظر بگیرید یا تقویت کنید.


چه موقع باید روی مصرف کنید؟ برای به حداکثر رساندن جذب ، بهتر است حداقل یک یا دو ساعت قبل یا بعد از غذا این مکمل را مصرف کنید. اگر فهمیدید که این امر به درد معده کمک می کند ، سعی کنید به جای آن آن را با وعده های غذایی مصرف کنید.


توصیه های مقدار مصرف:

در روز چه مقدار روی باید مصرف کنید؟ براساس USDA ، میزان دریافتی مرجع رژیم غذایی روی زیر بر اساس سن و جنس انجام می شود:


نوزادان:

    0-6 ماه: 2 میلی گرم در روز

    7–12 ماه: 3 میلی گرم در روز


فرزندان:

    1-3 سال: 3 میلی گرم در روز

    4-8 سال: 5 میلی گرم در روز

    9 تا 13 سال: 8 میلی گرم در روز


نوجوانان و بزرگسالان:

    مردان 14 ساله و بالاتر: 11 میلی گرم در روز

    زنان 14 تا 18 سال: 9 میلی گرم در روز

    زنان 19 سال و بالاتر: 8 میلی گرم در روز

    زنان باردار و شیرده: 11 تا 12 میلی گرم در روز


خطرات و عوارض جانبی

مصرف مقادیر زیاد روی مکمل برای مدت طولانی می تواند در جذب بدن سایر مواد معدنی مهم از جمله مس اختلال ایجاد کند. به همین دلیل ، گاهی از کپسول های استات روی برای درمان بیماری کبد استفاده می شود که باعث می شود کبد بیش از حد مس نگه داشته شود ، و باعث آسیب شود.


برای افراد فاقد این شرایط ، مصرف زیاد روی این امکان را دارد که برخلاف آنچه را که تصور می شود انجام دهد - این می تواند سیستم ایمنی بدن را تحت فشار قرار داده و تشکیل سلول های خون را مختل کند.


به طور معمول ، فقط در هنگام مصرف دوز نسبتاً زیاد مقادیر روی ، فقط علائم کوتاه مدت و جزئی رخ می دهد. برخی از افرادی که از اسپری و ژل رویی بینی استفاده می کنند نیز در توانایی بو کردن یا مزه کردن غذاها تغییراتی را تجربه می کنند که این امر می تواند بر اشتها تأثیر بگذارد.


برخی از علائم مصرف بیش از حد روی عبارتند از:

    حالت تهوع

    سوء هاضمه

    اسهال

    گرفتگی شکم

    استفراغ

عوارض جانبی معمولاً طی سه تا 10 ساعت بلع مکمل ها اتفاق می افتد اما در مدت زمان کوتاهی پس از قطع مکمل ها از بین می روند.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که مکمل های روی ممکن است با چندین نوع دارو از جمله آنتی بیوتیک ها ، پنی سیلامین (دارویی که برای درمان آرتریت روماتوئید استفاده می شود) و دیورتیک ها در تعامل باشند. اگر به طور مرتب از این داروها استفاده می کنید ، قبل از استفاده از مکمل های روی با پزشک متخصص بهداشت صحبت کنید.


مقدار روی خیلی زیاد است؟

آیا 50 میلی گرم روی برای بزرگسالان متوسط ​​زیاد است؟ بیشتر متخصصان حد بالایی قابل تحمل را حدود 40 میلی گرم در روز می دانند.


مقدار "دوز بالا" بین 25 تا 45 میلی گرم در روز در نظر گرفته می شود ، بنابراین کمتر از 50 میلی گرم است. این بدان معنی است که قبل از مصرف بیش از 40 میلی گرم در روز باید این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید ، به خصوص اگر داروهای روزانه مصرف می کنید.


به گفته این ، برخی از مطالعات نشان داده اند که مصرف دوزهای زیاد در حدود 80 تا 90 میلی گرم در روز می تواند با خیال راحت در مقابله با علائم سرماخوردگی موثر باشد. با این وجود ، مصرف بیش از 40 تا 60 میلی گرم در روز ممکن است منجر به عوارض جانبی بیش از حد در مصرف روی شود ، بنابراین قبل از افزایش دوز خود با متخصص مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید.

مزایای روی

    روی عنصر ضروری است که هر روز به مقدار کمی به منظور حفظ سلامتی و انجام عملکردهای مهم بدن مورد نیاز است.

    فواید روی شامل حمایت از عملکرد سیستم ایمنی ، تنظیم تولید هورمون ، تقویت رشد و ترمیم ، کاهش التهاب و مبارزه با آسیب رادیکال های آزاد است.

    علائم کمبود روی چیست؟ افرادی که مصرف کم روی دارند ممکن است تغییراتی در اشتها ، خستگی مزمن ، افزایش وزن یا ریزش مو ، ریزش مو ، غلظت ضعیف ، علائم سرماخوردگی بیشتر ، کند شدن بهبود زخم و مشکلات هورمونی را تجربه کنند - فقط به چند مورد.

    بهترین راه برای جلوگیری از کمبود ، افزایش رژیم غذایی شماست ، از جمله خوردن گوشت قرمز و سایر گوشت های حیوانی ، ماهی ، خروس ، تخم کدو و ماست.

    مکمل های روی نیز برای افرادی که در رژیم های غذایی خود به اندازه کافی دریافت نمی کنند یا مشکل جذب مواد معدنی اساسی را دارند نیز موجود است.

https://draxe.com/nutrition


آرایشی بهداشتی
فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


چاپ انواع پرچم های ساحلی ، تبلیغاتی و تشریفات چاپ انواع پرچم های ساحلی ، تبلیغاتی و تشریفات مشاهده