مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» کمک به کودکان برای یافتن خوشبختی در سراسر جهان

کمک به کودکان برای یافتن خوشبختی در سراسر جهان

چه چیزی کودک را در زندگی خوشحال می کند؟

هنگام صحبت با والدین ، ​​سوالی را مطرح کردم که توسط پیشگام روانشناسی مثبت ، مارتین سلیگمن مطرح شده است: "چه چیزی برای فرزندان خود بیشتر می خواهید؟" بیشتر والدین "خوشبختی" را پاسخ می دهند.

با این حال ، ما اغلب با بچه های خود ارتباط برقرار می کنیم که می توان از طریق میانبرهایی مانند تلویزیون ، فست فود و خرید چیزهایی به خوشبختی دست یافت. اما میانبرهای دیگری نیز وجود دارند که واقعاً در شادی فرزندان ما تأثیر دارند. بررسی شواهد به روز نشان می دهد که پنج عمل زیر می توانند تفاوت واقعی ایجاد کنند: ورزش فعالیت بدنی منظم بهترین عادت شادی است که می توانید در آن ایجاد کنید. چند وقت یکبار با هم پیاده روی یا دوچرخه سواری می کنید؟ آیا روزهای باغبانی خانوادگی دارید؟ یک فعالیت بدنی را که از آن لذت می برید و متناسب با نیازهای خانواده شما است ، کشف کنید.

اگر بچه های شما می خواهند برای این موضوع فوتبال ، راگبی ، تنیس ، گلف یا هر ورزشی بازی کنند ، آن را ادامه دهید - حتی اگر برخی از اقناع ها لازم باشد. خواب افرادی که به طور متوسط ​​هشت ساعت در شب می خوابند از سلامت روانشناختی و ذهنی بهتری برخوردار هستند ، علائم افسردگی و اضطراب کمتری دارند ، روابط مثبت بیشتری با دیگران دارند و احساس کنترل بیشتری بر زندگی خود دارند. در حالی که ما معمولاً با بچه های کوچکتر هوشیار هستیم ، اما اغلب اوقات اجازه می دهیم زمان خواب نوجوانان از کنترل خارج شوند. مدل سازی و هوشیاری شخصی مهم هستند -

لبخند تحقیق آنچه داروین در دهه 1870 پیشنهاد می کرد را تأیید کرده است. این که آیا شما ابروهایتان را زیر و رو می کنید یا یک پوزخند بزرگ نشان می دهید ، نشان دادن احساسات شما از لحاظ جسمی آنها را تشدید می کند. لبخند زدن یک عادت است ، بنابراین تشویق فرزندان خود برای لبخند هنگام ملاقات با مردم یا پیوستن به خانواده برای صرف شام هم فواید فوری (برای شما!) و هم برای بلند مدت (برای آنها!) را به همراه خواهد داشت. من اخیراً از پسران نوجوان بدخلقمان دست کشیده ام ، اما شوهرم مقاومت بیشتری دارد.

کمی تمسخر او: "سلام اندرو ، خوشحالم که امشب شما را می بینم ، امیدوارم که از دیدن ما نیز خوشحال باشید" ، به نظر می رسد اثر مورد نظر را ایجاد کند! ارتباط برقرار کردن با افراد اطراف ما اساس خوشبختی ماست. یکی از ویژگیهای اساسی بشریت نیاز به تعلق است. وقتی این نیاز برآورده شود ، احساسات مثبتی را احساس می کنیم ، در حالی که دوره های طولانی مدت تنهایی می تواند ما را پایین بیاورد. بنابراین ، چگونه این را به بچه های خود منتقل می کنید؟ و با توجه به اینکه آنها قبلاً با دوستانشان وقت می گذرانند آیا شما واقعاً باید کاری انجام دهید؟ بله ، این کار را انجام می دهید ، زیرا اگرچه دوستان در دوران نوجوانی مهم هستند ، اما داشتن تنها یک نوع رابطه می تواند جوانان را آسیب پذیر کند. شناخت و حمایت از روابط سالم در بهبود سلامت جسمی و روانی جوانان امری اساسی است. نقش والدین حمایت و تشویق طیف گسترده ای از روابط - با خانواده ، معلمان ، الگوها همسایه ها و دیگران در جامعه محلی است. قدردانی می کنیم قدردانی از چیزهای کوچکی که خوب پیش می روند یکی از ساده ترین ، اما موثرترین موارد برای افزایش خوشبختی ما است. در پایان هر روز می توانید از فرزندان خود بخواهید که در مورد سه اتفاق خوب که اتفاق افتاده صحبت کنند. اینها می توانند رویدادهای قابل توجه یا نسبتاً بی اهمیت باشند.

ممکن است نتوانید به فرزند خود یاد بدهید خوشحال باشید که اگر حداقل امکان مناسب برای خوش بختی و شاد زندگی کردن را به فرزند داشته باشید ، اجازه دهید. روشهایی که به شما کمک می کند تا برای کمک به این خوشبختی در سایه به ظهور رساندن استعدادهای خدادادی او ، به فرزندتان یاری دهند.

نکاتی در مورد شروع باغبانی در آپارتمان مطلب مرتبط نکاتی در مورد شروع باغبانی در آپارتمان

به فرزندان اجازه می دهید علائق خود را کشف کند. به بازی ها و فعالیت هایی که انتخاب می کنید نشان می دهد. این نوع بازی ها به طور معمول اطلاعات درباره استعداد نهفته فرزندتان را در اختیار شما قرار می دهند.

 فرزند شما را روی طیف وسیعی از تجارب قرار دهید. این امر باعث تحقق استعدادهای نهفته تر گردد. فکر نکنید چون او را علاقمند نمی دانید ، پس استعدادی هم در آن زمینه نداشته باشد.

با پرسیدن سؤالهای اساسی از قبیل: چرا آسمان آبی است؟ به کودک خود کمک کنید تا با شگفتی های دنیا ممکن شود. به اتفاق هم پاسخ سؤال را بیابید. بازی های بازپاسخ را به فرزند خود بدهید. اسباب بازی های ورزشی مانند سر هم ساختن قطعات و عروسکهایی که باعث تشویق بازیهای تخیلی می شود.

بگذارید در روز تا حدی به رویاپردازی و کنجکاوی بپردازد. داستانهای الهام بخشی که قهرمان در زندگی موفقیتهای خود را کسب کرده اند،بخوانید. در دادن جایزه به فرزند خود رشوه ندهید. از مشوق استفاده کنید که به کودک این پیام را منتقل کرد که یادگیری شما را به خاطر گرفتن جایزه خواهد داشت.

می توانید با لگو ها ، کارت ها و چوب های بستنی ایجاد کنید. می توانید با استفاده از چند لیوان و سکه هم فرزندتان را سرگرم کنید و برای او شعبده بازی کنید و با ساختن پازل ها و حل کردن معلم فرزندتان را همراهی کنید.

Teach Your Children about the Happy God - Blog - Eternal Perspective  Ministries

با انجام بازی های محلی و خانوادگی مثل هپ ، دوز و گل یا پوچ هم با کودکتان بازی کنید. می توانید با پخش یک آهنگ در جمع کودکان با رد و بدل کردن توپ بین آنها و قطع آهنگ همه کودکان را ادامه دهید و این بازی را همچنان ادامه دهید تا فقط یک نفر باقی بماند ...

شرایط بازی کردن برای فرزندان خود را حفظ کنید و در بازی با آنان مشارکت کنید و شاد بودن را به آن ها بیاموزید. به یاد داشته باشید که بچه ها با آزاد کردن انرژی درونشان ، احساس شادی و نشاط می کنند. اگر تا آنجا که می توانید با کودکان خود بازی های کودکانه انجام دهید. ممکن است نتوانید هم پای کودک بدوید و تحرک داشته باشید ولی حضور شما ، انرژی را در کودک افزایش می دهد و دلایلی برای خنده و شادی هردوی شما خواهد شد. همچنین بچه ها از این که می توانند بیشتر بپرند و سریع تر بدوند ، احساس غرور می کنند. هر چه زمان شادتری را با هم خلق کنید ، در آینده نوجوانان و جوانان سالم تری هستند.

با صدای بلند بخندید.

برای خندیدن می توانید لطیفه بگویید ، داستان های طنز و خنده دار و شعرهای شاد بخوانید و یا به دنبال سرگرمی های شاد کننده باشید. هر وقت که شده کاری کنید تا صدای خنده فرزندتان بلند شود. برای داستان های فرزندتان طنز بگوید ، صدای خود را تغییر دهید و آنها را هم وادار کنید همین کار را تکرار کنید و در جمع دوستانشان این بازی را انجام دهید. توجه داشته باشید که در مجموع ، خندیدن تأثیر فراوانی بر جسم و جان انسان می گذارد و فشارهای روانی را کاهش می دهد. اکسیژن به بدن می آورد و فرد می تواند با روحیه بهتری برای حل مشکلات بپردازد. همچنین فراموش نکنید که کودکان موفق ، کودکان شادند.بسیاری از کودکان و حتا برخی از بزرگسالان بر این باورند که شادمانی و سعادت آن چیزهایی است که صرفاً برایشان «اتفاق می افتد». به عبارت دیگر آن ها احساس شادمانی را به گونه ای، با اعمالشان (آنچه انجام می دهند) بی رابطه می دانند.

هر گاه ما نیاز اساسی خود را با روشی مسئولانه برآورده کنیم، می توانیم احساس شادمانی را تجربه کنیم. حتا کودکان و نونهالان نیز به محض این که به ارتباط روش هایی که برای رفتارشان انتخاب می کنند و میزان شادمانی ای که در همان حال تجربه می کنند، پی ببرند، می توانند چگونگی رفتار مسئولانه و به دست آوردن کنترل بیش تر بر زندگی را یاد بگیرند.

من این کتاب را برای مربیان حرفه ای، والدین و دیگر بزرگسالانی نوشته ام که وقتشان را ساعت ها با کودکان سه سال به بالا می گذرانند و عمیقاً نسبت به آنان دغدغه دارند. این کتاب در زمینۀ آموزش کودکان و نونهالان تا بتوانند از شادمانی بیش تری لذت ببرند. پس از مطالعه و کاربست مفاهیم این کتاب متوجه می شوید که کودکانی که با آن ها سر و کار دارید، بی شک، مسئولانه تر رفتار خواهند کرد،

نیازهای اساسی خود را که رفتار آن ها برمی انگیزاند، خواهند شناخت و می فهمند که تمامی رفتار و نیز شادمانی ای که در سراسر زندگی احساس می کنند، چقدر در کنترل خود آن هاست.

ایده های این کتاب براساس دکتر ویلیام گلسر در زمینۀ واقعیت درمانی و تئوری انتخاب و به طور خاص، برگرفته از کتاب در جستجوی شادمانی اثر ای. پری گود است. من کتاب در جستجوی شادمانی را که کتابی مهیج، پرشور و زندگی بخش است، بسیار دوست دارم. هدفم از نوشتن کتابی ارزشمند برای والدین و مربیان کودک بود تا بتوانند آن را برای تعامل با کودکان و نونهالان به کار گیرند.

درست به همان اندازه که به کارگیری کتاب در جستجوی شادمانی برای نوجوانان و بزرگسالان مفید است.به عنوان یک مربی،نزدیک به بیست سال سابقۀ کار و نیز پدر سه فرزند، با جدیت به ایده هایی که در این کتب عرضه کرده ام، اعتقاد دارم. بهترین و متدوال ترین چیزی که می توانم بگویم این است که این ایده ها را در زندگی شخصی و در تعامل با فرزندانم به کار بسته ام و به تبع آن انسانی شادتر و پدری بهتر بوده ام. صادقانه آرزو می کنم که بتوانم برای زنده کردن و احیای این مفاهیم در ذهن شما کلمات مناسبی پیدا کنم و در این کار موفق شوم، زندگی شما و نیز کودکانی که با شما سر و کار دارند شادتر خواهد بود و این همان چیزی است که این کتاب به تمامی، در مورد آن نوشته شده است!آموزش مفاهیم تئوری انتخاب و واقعیت درمانی به نونهالان موجب رشد و پیشرفت ادراک و شناخت آنان می شود و برای شما و آن ها شادمانی بیش تری به ارمغان می آورد. بخش نخست کتاب، شرح و توضیح مباحث کلی است، به گونه ای که یک چارچوب مرجع در اختیار شما قرار خواهد داد.

Activities to Help Teach Kids to be Thankful

تئوری انتخاب و واقعیت درمانی

از دیدگاه تئوری انتخاب، تمامی رفتارهای ما از درون برانگیخته شده است.

همۀ ما با نیازهای فیزیکی و روان شناختی مشخصی به دنیا آمده ایم، که باید تأمین شود. رفتار ما در هر لحظه بهترین کاری است که، در همان لحظه، می توانیم برای تأمین نیازهایمان انجام دهیم. هرگاه دست به کاری بزنیم که کمکمان کند، به روشی مسئولانه، به بیش تر نیازهایمان دست یابیم،

واقعیت درمانی همان به کارگیری اصول و قواعد تئوری انتخاب است.

واقعیت درمانی فرایندی که در آن از افراد بخواهید بررسی کنند که چه می خواهند و برای رسیدن به خواسته هایشان چه می کنند؛ سپس از آنان بخواهید که سودمند بودن یا نبودن رفتارهایشان را ارزیابی کنند. اگر افراد دریابند که رفتار کنونیشان چندان مؤثر نیست و رفتارهای مؤثرتر و مسئولانه تری پیش روی آن هاست، می توانند رفتارهای مؤثرتر را انتخاب کنند و تصمیمات بهتر بگیرند.

تئوری انتخاب به ما یاد میدهد همۀ ما در انتخاب رفتارهایمان از درون برانگیخته می شویم، نه با عوامل بیرونی. تئوری محرک پاسخ مدعی است که ما موجوداتی واکنشی هستیم و همواره می خواهیم از دیگران پاداش دریافت کنیم، یا از تنبیه و مجازات دور بمانیم. اما تئوری انتخاب می گوید که ما انسان ها همۀ رفتارمان را خودمان انتخاب کنیم، چون باور داریم که با این رفتارها به ما در تأمین نیازهای اساسی ما کمک می کند.

کودکانی با رویکرد فرزند پروری محرک پاسخ تربیت شده اند، رشد کرده اند و در همان سیستم نیز تحصیل کرده اند، غالباً افرادی پرخاشگر، گستاخ و نافرمان بار می آیند. با پیروی از روش محرک – پاسخ بسیاری از والدین و مربیان، روز به روز به تنبیه و مجازات های سخت تر متوسل می شوند، در حالی که نتیجۀ آن فقط مواجه شدن با مقاومت هر چه بیش تر کودکان است. با تنبیه افراد بالغ یا نوجوان، در واقع خشم آنان را برمی انگیزیم و آن ها نیز غالباً نافرمانی را انتخاب کنند، چون به دنبال نیازشان به قدرت و آزادی هستند.

کودکانی که در پیش دبستانی یا سال های اول دبستان هستند رفتارهایشان را انتخاب می کنند، اما اغلب رفتارهایی را انتخاب می کنند که ما از انها میخواهیم، این باور در ذهن ما شکل میگیرد که در حال کنترل آنها هستیم. کودکان و نونهالان غالباً به گونه ای رفتار می کنند که ما از آن ها بخواهیم، زیرا در این سن، نسبت به دریافت کمک برای نیازهایشان، به ما اعتماد دارند. تجربه نشان داده شده که انسان ها رفتارهایی را انتخاب می کند که به باور خودشان، به بهترین وجه، نیازهایشان را تأمین می کنند، نه این که لزوماً کارهایی را انجام دهند که ما از آن ها بخواهیم.

«آیا تنبیه واقعاً بی اثر است و اگر قرار باشد کودکان هر کاری را که دلشان می خواهد بکنند، آن وقت آیا ما می توانیم همۀ رفتارهای غیرمسئولانه و خرابکاری های آن ها را بپذیریم؟» البته که نه! ادب و انضباط هم مؤثر و هم امری اساسی و بنیادین است. برخلاف تنبیه، نظم و انضباط می تواند بسیار کارآمد و تأثیر گذار باشد، زیرا نتایج طبیعی خوشایندی در بردارد (همۀ رفتارها و پیامدهایی دارند) و به ما مسئولیت پذیری می آموزد.

Teaching Children How to Identify and Express Emotions

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده