» کنار آمدن با خانواده ، زندگی مشترک ، جدایی یا طلاق

 کنار آمدن با خانواده ، زندگی مشترک ، جدایی یا طلاق

برخورد با یک جدایی یا طلاق

هنگامی که یک رابطه به پایان می رسد ، بهبودی می تواند زمان ببرد. این نکات می تواند به شما در ناراحتی از دست دادن و از نو شروع کردن، به شما کمک کند. برخورد با یک جدایی خانوادگی ، جدایی یا طلاق می تواند احساس ناتوانی در شما ایجاد کند. نکاتی در مورد چگونگی بهتر کنار آمدن اطلاعات کسب کنید. نکاتی برای کمک به شما در کنار آمدن با طلاق یا جدایی :

چرا جدایی خیلی دردناک است؟

جدایی یا طلاق می تواند یکی از استرس زا ترین و احساسی ترین تجربیات در زندگی باشد. دلیل این جدایی هرچه باشد - و خواهان آن باشید یا نخواهید - قطع رابطه می تواند تمام دنیای شما را زیر و رو کند و انواع احساسات دردناک و ناراحت کننده را برانگیزد.

حتی اگر رابطه دیگر خوب نباشد ، طلاق یا قطع رابطه می تواند بسیار دردناک باشد زیرا نشان دهنده از دست دادن آن است ، نه فقط در مشارکت بلکه رویاها و تعهداتی که با آنها مشترک بوده اید. روابط عاشقانه با هیجان زیاد و امید به آینده آغاز می شود. وقتی رابطه ای به شکست می انجامد ، ناامیدی ، استرس و اندوه عمیقی را تجربه می کنیم .

جدایی یا طلاق شما را به قلمرو ناشناخته ای سوق می دهد. همه چیز مختل می شود: روال و مسئولیت های شما ، خانه ، روابط شما با خانواده و حتی هویت شما. جدایی همچنین عدم اطمینان درباره آینده را به همراه دارد. زندگی بدون شریک زندگی شما چگونه خواهد بود؟ آیا شخص دیگری را پیدا خواهید کرد؟ آیا در نهایت تنها خواهید شد؟ این ناشناخته ها اغلب از داشتن در یک رابطه ناخوشایند بدتر به نظر می رسند.

این درد ، اختلال و عدم اطمینان به این معنی است که بهبودی پس از جدایی یا طلاق می تواند دشوار باشد و زمان بر است. با این حال ، مهم است که مدام به خود یادآوری کنید که می توانید این تجربه دشوار را پشت سر بگذارید و حتی با تجدید امید و خوش بینی ادامه دهید.

نکات مربوط به خودمراقبتی. هر روز برای پرورش خود وقت بگذارید. با تعیین وقت روزانه برای فعالیت هایی که آرامش بخش هستند ، به خود کمک کنید.غذای سالم بخورید و به طور منظم ورزش کنید. از راهکارهای مقابله ای ناسالم مانند نوشیدن یا مواد مخدر برای بی حس کردن درد خودداری کنید. با خودت مثل خودت رفتار کن ...

کنار آمدن با جدایی و طلاق تشخیص دهید که احساسات مختلف داشتن اشکالی ندارد. ...

به خودتان استراحت دهید. ...

از نظر احساسی و جسمی از خود مراقبت کنید. ...

از درگیری قدرت و مشاجره با همسر یا همسر سابق خود بپرهیزید. ...

برای کشف علایق خود وقت بگذارید. ...

مثبت بیاندیش.

کنار آمدن با جدایی یا طلاق

تشخیص دهید که احساسات مختلف داشتن اشکالی ندارد. احساس ناراحتی ، عصبانیت ، خستگی ، ناامیدی و گیجی طبیعی است - و این احساسات می توانند شدید باشند. همچنین ممکن است از آینده احساس اضطراب کنید. بپذیرید که واکنشهایی از این قبیل با گذشت زمان کاهش می یابد. حتی اگر این رابطه ناسالم باشد ، اقدام به چیزهای ناشناخته ترسناک است.

به خودتان استراحت دهید. به خودتان اجازه دهید تا برای مدت زمان خاصی احساس و کار کند. شاید نتوانید دقیقاً به روشی که برای مدت کوتاهی به آن عادت کرده اید ، در کار و یا مراقبت از دیگران کاملاً مثمر ثمر باشید. هیچ کس سوپرمن یا سوپرگرل نیست. برای بهبودی ، تجدید قوا و انرژی مجدد وقت بگذارید.

این را به تنهایی طی نکنید تقسیم احساسات با دوستان و خانواده می تواند به شما کمک کند تا این دوره را پشت سر بگذارید. عضویت در یک گروه پشتیبانی را در نظر بگیرید که می توانید در شرایط مشابه با دیگران صحبت کنید. منزوی کردن خود می تواند سطح استرس شما را بالا ببرد ، تمرکز شما را کاهش دهد و مانع کار ، روابط دیگر و سلامتی شما شود. در صورت نیاز از کمک خارجی نترسید.

به خودتان اجازه دهید تا برای از دست دادن رابطه غمگین شوید

غم و اندوه یک واکنش طبیعی در برابر از دست دادن است ، و قطع رابطه یا طلاق یک رابطه عاشقانه ضررهای متعددی را شامل می شود:

از دست دادن همراهی و تجربیات مشترک (که ممکن است به طور مداوم لذت بخش باشد یا نباشد).

از دست دادن حمایت ، اعم از مالی ، فکری ، اجتماعی یا عاطفی.

از دست دادن امیدها ، برنامه ها و رویاها (که حتی می تواند دردناک تر از ضررهای عملی باشد).

اجازه دادن به خودتان برای احساس درد این ضررها ممکن است ترسناک باشد. ممکن است ترس داشته باشید که احساسات شما بیش از حد شدید تحمل شود یا اینکه برای همیشه در یک مکان تاریک گیر کنید. فقط به یاد داشته باشید که عزاداری برای روند بهبودی ضروری است. درد غم و اندوه دقیقاً همان چیزی است که به شما کمک می کند رابطه قدیمی را رها کرده و ادامه دهید. و هر چقدر هم که غم و اندوه شما قوی باشد ، برای همیشه دوام نخواهد داشت.

نکاتی برای عزاداری بعد از جدایی یا طلاق

با احساسات خود مبارزه نکنید. طبیعی است که بسیاری از فراز و نشیب ها را داشته باشید و بسیاری از احساسات متناقض را احساس کنید ، از جمله عصبانیت ، کینه ، ناراحتی ، تسکین ، ترس و گیجی. شناسایی و تأیید این احساسات مهم است. اگرچه این احساسات غالباً دردناک خواهند بود ، اما تلاش برای سرکوب یا نادیده گرفتن آنها فقط باعث طولانی شدن روند عزاداری خواهد شد.

درباره احساس خود صحبت کنید. حتی اگر صحبت در مورد احساسات خود با دیگران برای شما دشوار باشد ، یافتن راهی برای انجام این کار در هنگام عزاداری بسیار مهم است. دانستن این که دیگران از احساسات شما آگاه هستند باعث می شود کمتر با درد خود احساس تنهایی کنید و به درمان شما کمک می کند. نوشتن در ژورنال همچنین می تواند یک راه حل مفید برای احساسات شما باشد.

به یاد داشته باشید که حرکت به جلو هدف نهایی است. ابراز احساسات شما را به نوعی آزاد می کند ، اما مهم این است که به احساسات منفی نپردازید و اوضاع را بیش از حد تحلیل نکنید. گرفتار شدن در احساسات آزار دهنده مانند سرزنش ، عصبانیت و کینه ، انرژی ارزشمندی را از شما می گیرد و از بهبودی و حرکت به جلو جلوگیری می کند.

به خود یادآوری کنید که هنوز آینده دارید. وقتی به شخص دیگری متعهد می شوید ، آرزوها و آرزوهای زیادی برای یک زندگی مشترک ایجاد می کنید. بعد از جدایی ، کنار گذاشتن این آرزوها دشوار است. همانطور که از دست دادن آینده ای که یک بار تصور می کردید غمگین می شوید ، این واقعیت دلگرم شوید که در نهایت امیدها و رویاهای جدید جایگزین آرزوهای قدیمی شما می شوند.

تفاوت بین واکنش طبیعی در برابر جدایی و افسردگی را بدانید. غم و اندوه ممکن است پس از جدایی فلج شود ، اما پس از مدتی غم و اندوه شروع به برطرف شدن می کند. روز به روز و کم کم شروع به حرکت می کنید. با این حال ، اگر هیچ حرکت رو به جلو را احساس نکنید ، ممکن است از افسردگی رنج ببرید .

در هنگام جدایی یا طلاق به کودکان خود کمک کنید

وقتی مادر و پدر از هم جدا می شوند ، کودک می تواند گیج ، عصبانی ، و عدم اطمینان و همچنین عمیقا غمگین شود. به عنوان یک والدین ، با ایجاد ثبات و رسیدگی به نیازهای فرزندتان با نگرشی مثبت و اطمینان بخش ، می توانید به فرزندان خود کمک کنید تا از هم جدا شوند.

برای حمایت از دیگران تماس بگیرید

حمایت از دیگران برای بهبودی پس از جدایی یا طلاق بسیار مهم است. ممکن است احساس تنهایی کنید ، اما جدا کردن از خود فقط این زمان را دشوارتر می کند. سعی نکنید این را خودتان بگذرانید.

با دوستان و اعضای خانواده معتمد ، ارتباط چهره به چهره برقرار کنید. افرادی که از هم جدا شده اند و یا طلاق دردناک است، به ویژه می تواند مفید باشد. آنها می دانند که چگونه است و می توانند به شما اطمینان دهند که امید به بهبودی و روابط جدید وجود دارد. تماس مکرر حضوری نیز راهی عالی برای از بین بردن استرس ناشی از جدایی و بازیابی تعادل در زندگی است.

وقت خود را با افرادی سپری کنید که از شما حمایت می کنند ، به شما ارزش می دهند و به شما انرژی می دهند. همانطور که فکر می کنید به چه کسی باید دسترسی پیدا کنید ، هوشمندانه انتخاب کنید. خود را با افرادی مثبت بین و احاطه کنید که واقعاً به شما گوش می دهند. مهم این است که شما آزاد باشید در مورد آنچه که می گذرانید صادق باشید ، بدون اینکه نگران قضاوت ، انتقاد یا گفتن اینکه چه کاری انجام دهید ، باشید.

در صورت نیاز از کمک خارجی استفاده کنید. اگر ارتباط با دیگران به طور طبیعی اتفاق نمی افتد ، دیدن یک مشاور یا پیوستن به یک گروه پشتیبانی را در نظر بگیرید (به بخش منابع در زیر مراجعه کنید). مهمترین چیز این است که شما حداقل یک مکان داشته باشید که از باز شدن آن احساس راحتی کنید.

دوستی های جدید پرورش دهید. اگر احساس می کنید شبکه اجتماعی خود را همراه با طلاق یا جدایی از دست داده اید ، سعی کنید با افراد جدیدی آشنا شوید . به یک گروه شبکه یا باشگاه علاقه ویژه بپیوندید ، در یک کلاس شرکت کنید ، درگیر فعالیتهای جامعه شوید یا در مدرسه ، عبادتگاه یا سایر سازمانهای جامعه داوطلب شوید .

مراقبت از خود بعد از جدایی

طلاق یک اتفاق بسیار استرس زا و تغییر دهنده زندگی است. هنگامی که وارد یک جنجال ساز احساسی می شوید و با تغییرات عمده زندگی روبرو هستید ، مراقبت از خود بیش از هر زمان دیگری مهم است. فشار و ناراحتی ناشی از یک جدایی مهم می تواند شما را از نظر روانی و جسمی آسیب پذیر کند.

مثل اینکه از آنفولانزا رها شده اید با خود رفتار کنید. استراحت کافی داشته باشید ، سایر منابع استرس را در زندگی خود به حداقل برسانید و در صورت امکان حجم کار خود را کاهش دهید. یادگیری مراقبت از خود می تواند یکی از ارزنده ترین درسی باشد که پس از جدایی فرا می گیرید. همانطور که احساسات از دست دادن خود را احساس می کنید و از تجربیات خود شروع به یادگیری می کنید ، می توانید تصمیم بگیرید که از خود مراقبت بهتری داشته باشید و انتخاب های مثبت را ادامه دهید.

نکات مربوط به خودمراقبتی

هر روز برای پرورش خود وقت بگذارید. با تعیین وقت روزانه برای فعالیت هایی که آرامش بخش و آرامش بخش هستند ، به خود کمک کنید. با دوستان خوب وقت بگذرانید ، به پیاده روی در طبیعت بروید ، به موسیقی گوش دهید ، از حمام گرم لذت ببرید ، ماساژ دهید ، کتاب مورد علاقه خود را بخوانید ، در یک کلاس یوگا شرکت کنید یا یک فنجان چای گرم بخورید.

در هر لحظه به آنچه نیاز دارید توجه کنید و برای بیان نیازهای خود صحبت کنید. آنچه را که به نظر شما درست و مناسب برای شما است احترام بگذارید حتی اگر متفاوت از خواسته سابق یا دیگران باشد. بدون احساس گناه و عصبانیت به عنوان راهی برای تکریم آنچه برای شما مناسب است ، "نه" بگویید.

پایبند به یک روال باشید. طلاق یا قطع رابطه می تواند تقریباً در همه زمینه های زندگی شما مختل شود و احساس استرس ، عدم اطمینان و هرج و مرج را تقویت کند. بازگشت به یک روال عادی می تواند ساختار آرامش و راحتی را ایجاد کند.

وقت بگذارید سعی کنید در چند ماه اول پس از جدایی یا طلاق ، تصمیم بزرگی مانند شروع کار جدید یا مهاجرت به شهر جدید نگیرید. اگر می توانید صبر کنید تا احساس کمتری داشته باشید تا بتوانید با سر واضح تری تصمیم بگیرید.

برای مقابله با استفاده از الکل ، مواد مخدر یا غذا خودداری کنید. وقتی در میانه جدایی هستید ، ممکن است وسوسه شوید که برای تسکین احساس درد و تنهایی خود دست به هر کاری بزنید. اما استفاده از الکل ، مواد مخدر یا غذا به عنوان فرار در طولانی مدت ناسالم و مخرب است. یافتن راه های سالم برای کنار آمدن با احساسات دردناک ضروری است. جعبه ابزار رایگان هوش هیجانی HelpGuide می تواند کمک کند.

منافع جدید را کاوش کنید. طلاق یا جدایی یک آغاز و همچنین یک پایان است. از فرصت استفاده کنید و علایق و فعالیتهای جدید را کشف کنید. با انجام سرگرمی ، فعالیت های جدید به شما این فرصت را می دهد تا از زندگی در اینجا و اکنون لذت ببرید ، نه اینکه به گذشته بپردازید.

انتخاب سالم: خوب بخورید ، خوب بخوابید و ورزش کنید

وقتی استرس ناشی از طلاق یا جدایی را پشت سر می گذارید ، عادات سالم به راحتی کنار راه می افتند. ممکن است متوجه شوید که اصلاً غذا نمی خورید یا غذاهای بی ارزش مورد علاقه خود را زیاد نمی خورید. ورزش ممكن است سخت تر باشد زیرا فشارهای زیادی در خانه وارد شده و خواب ناپایدار است. اما تمام کارهایی که شما برای پیشرفت مثبت انجام می دهید در صورت انتخاب طولانی مدت سبک زندگی بی فایده نخواهد بود.

یادگیری درسهای مهم از جدایی یا طلاق

دیدن آن هنگام جدایی دردناک ممکن است دشوار باشد ، اما در مواقع بحرانی عاطفی ، فرصت هایی برای رشد و یادگیری وجود دارد. شما ممکن است در حال حاضر چیزی جز پوچی و غم در زندگی خود احساس نکنید ، اما این بدان معنا نیست که اوضاع هرگز تغییر نخواهد کرد. سعی کنید این دوره از زندگی خود را یک زمان استراحت ، زمانی برای کاشت بذر برای رشد جدید در نظر بگیرید. شما می توانید از این تجربه بیرون بیایید که خودتان را بهتر می شناسید و احساس قوت و عقل بیشتری می کنید.

برای اینکه کاملاً جدایی را بپذیرید و حرکت خود را ادامه دهید ، باید بفهمید چه اتفاقی افتاده است و به نقشی که بازی کرده اید اعتراف کنید. هرچه بیشتر بفهمید که انتخاب های شما چگونه روی رابطه تأثیر می گذارد ، بهتر می توانید از اشتباهات خود درس بگیرید - و از تکرار آنها در آینده خودداری کنید.

سوالاتی که می توانید از خود بپرسید

قدم به عقب بروید و به تصویر کلی نگاه کنید. چطور در مشکلات رابطه سهیم بودید؟

آیا شما تمایل دارید که اشتباهات مشابه را تکرار کنید یا فرد اشتباهی را در رابطه بعد از رابطه انتخاب کنید؟

به نحوه واکنش شما در برابر استرس و کنار آمدن با تعارض و ناامنی فکر کنید. آیا می توانید به شیوه سازنده تری عمل کنید؟

در نظر بگیرید که آیا دیگران را به همان شکلی که هستند قبول می کنید یا نه ، همانطور که می توانستند یا "باید" باشند.

احساسات منفی خود را به عنوان نقطه شروع تغییر بررسی کنید. آیا شما می توانید احساسات خود را کنترل کنید ، یا آنها کنترل شما را بر عهده دارند؟

باید در این قسمت از روند بهبودی با خود صادق باشید. سعی نکنید در مورد مقصر مقصر باشید یا خود را به خاطر اشتباهات خود لت کنید. وقتی به رابطه نگاه می کنید ، فرصتی برای یادگیری بیشتر در مورد خود ، نحوه ارتباط با دیگران و مشکلاتی که باید روی آنها کار کنید ، دارید. اگر بتوانید انتخاب ها و رفتارهای خود ، از جمله دلایل انتخاب شریک قبلی خود را به طور عینی بررسی کنید ، دفعه دیگر می توانید بفهمید که کجای خطا رفته اید و گزینه های بهتری را انتخاب می کنید.

فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب


  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


 میزان بلاگ سرویس وبلاگدهی حقوقی ویژه وکلا و حقوقدانان میزان بلاگ سرویس وبلاگدهی حقوقی ویژه وکلا و حقوقدانان مشاهده