مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» 9 اصل ارزشمند که باعث می شود با مردم بهتر رفتار کنید

9 اصل ارزشمند که باعث می شود با مردم بهتر رفتار کنید

چگونه با دیگرانی که با شما متفاوت هستند رفتار خواهید کرد

نحوه رفتار شما با دیگران همانگونه است که آنها را دعوت می کنید تا با شما رفتار کنند.

اگر می‌خواهید بدانید دیگران چگونه با شما رفتار می‌کنند، بهترین نقطه شروع این است که به نحوه رفتار خود با دیگران نگاه کنید.

و اگر از رفتاری که با شما می شود خوشتان نمی آید، تنها یک راه وجود دارد - تغییر رفتار خود، زیرا نمی توانید رفتار دیگران را تغییر دهید.

روابط مانند یک آینه عمل می کنند - در نهایت این تغییر به نحوه برخورد با شما بازتاب می یابد.

در اینجا 9 اصل مهم در مورد نحوه رفتار با دیگران وجود دارد:

1. به جای قضاوت کردن مردم بر اساس گذشته شان، در کنار آنها بایستید و به آنها کمک کنید تا آینده خود را بسازند. هر کسی گذشته ای دارد. برخی مایه غرور هستند و برخی دیگر بهتر است پشت سر گذاشته شوند. اما گذشته آنها هرچه که باشد، افراد تغییر می‌کنند و رشد می‌کنند، بنابراین به جای قضاوت، در کنار آنها بایستید و از آنها حمایت کنید تا به سمت آینده‌شان حرکت کنند. با آنها با احترام رفتار کنید و سفر آنها را از آن خود کنید.

2. با کنجکاوی گوش کنید، با صراحت صحبت کنید و با صداقت رفتار کنید. گوش دادن و کنجکاوی باعث پیشرفت روابط می شود. گفتن حقیقت به مردم این امکان را می دهد که با خود و با شما صادق باشند و رفتار با صداقت روابط را در سطح بالایی حفظ می کند. روابط برای رشد به کنجکاوی، برای عمیق تر شدن به صراحت و برای ادامه دادن به صداقت نیاز دارند.

3. با همه با مهربانی رفتار کنید - نه به این دلیل که آنها مهربان هستند، بلکه به این دلیل که شما مهربان هستید. یکی از بزرگترین هدیه هایی که می توانیم به دیگری بدهیم، مهربانی است. اگر کسی نیازمند است، دست یاری دراز کنید. این کار را فقط برای افرادی که دوستشان دارید و به آنها احترام می گذارید انجام ندهید - این آسان است - بلکه برای کسانی که شما را دیوانه می کنند و کسانی که حتی نمی شناسید نیز این کار را انجام ندهید. مهربانی واقعی در عمل دادن است بدون اینکه توقع دریافت چیزی در عوض داشته باشیم.

4. سعی نکنید با کوچک جلوه دادن دیگران، خود را بزرگ کنید. لحظه ای که فکر می کنید حق دارید دیگران را تحقیر کنید زیرا شما بهتر از آنها هستید، لحظه ای است که ثابت می کنید هیچ قدرتی ندارید. مردم تمایل دارند که دیگران احساس کنند که خودشان چه احساسی دارند، چه بزرگ و چه کوچک. اگر نمی توانید کمک، حمایت یا محبت کنید، حداقل هر کاری که در توان دارید انجام دهید تا به آنها صدمه نزنید یا کاری نکنید که احساس کوچکی کنند. با هر کسی که ملاقات می کنید با احترام رفتار کنید.

5. به یاد داشته باشید، هر کسی داستانی دارد. ممکن است این چیزی باشد که آنها در گذشته از سر گذرانده اند یا چیزی که هنوز با آن سر و کار دارند، اما به یاد داشته باشید که رفتار در خلاء اتفاق نمی افتد. هر کسی دعواها و مسائل درونی دارد. از قضاوت خودداری کنید و به جای آن مبلغی را که می خواهید دریافت کنید ارائه دهید.

6. ما به طور تصادفی با مردم ملاقات نمی کنیم. هر فردی که ملاقات می کنید نقشی در زندگی شما خواهد داشت، چه بزرگ و چه کوچک. برخی به رشد شما کمک می کنند، برخی به شما آسیب می رسانند، برخی به شما انگیزه می دهند تا بهتر عمل کنید. در عین حال، شما در زندگی آنها نیز نقشی ایفا می کنید. بدانید که مسیرها به دلایلی متقابل هستند و با مردم با اهمیت رفتار کنید.

7. بهترین معلمان کسانی هستند که به شما نمی گویند چگونه به آنجا برسید بلکه راه را نشان می دهند. هیچ لذتی بهتر از این نیست که به مردم کمک کنیم چشم انداز خود را ببینند، دیدن آنها به سطوحی بالاتر از آنچه که خودشان تصور می کردند. اما این بدان معنا نیست که شما باید آنها را تعمیر یا فعال کنید. در عوض، آنها را به منبع قدرت خود راهنمایی کنید. به آنها حمایت و انگیزه بدهید تا راه خودشان را پیدا کنند و به شما نشان دهند که چه توانایی هایی دارند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به آنها ایمان داشته باشید.

8. هرگز به کسی از بالا نگاه نکنید، مگر اینکه به او کمک کنید تا بلند شود. ما دوست داریم زندگی را به عنوان یک شایسته سالاری در نظر بگیریم، بنابراین به راحتی می توان به کسی که به اندازه شما موفق، موفق یا تحصیلکرده نیست، تحقیر کرد. اما شما هیچ ایده ای ندارید که آن شخص قبلاً چقدر صعود کرده است یا به کجا می رسد. زمان می تواند به راحتی موقعیت شما را تغییر دهد، بنابراین مطمئن باشید که با همه با وقار رفتار می کنید.

9. از کسانی که از شما حمایت کرده اند قدردانی کنید، کسانی را که به شما آسیب رسانده اند ببخشید، به کسانی که به شما نیاز دارند کمک کنید. تجارت پیچیده است، زندگی پیچیده است و رهبری دشوار است. با همه مردم - از جمله خودتان - با عشق و شفقت رفتار کنید، و نمی توانید اشتباه کنید.

با مردم آن گونه رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود و زندگی فوراً بهتر خواهد شد. 

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


در تور ایروان 1403؛ از کجاها دیدن کنیم؟ در تور ایروان 1403؛ از کجاها دیدن کنیم؟ مشاهده