مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» هرگز زمان کافی برای انجام همه کارها، وجود نخواهد داشت!

هرگز زمان کافی برای انجام همه کارها، وجود نخواهد داشت!

از قانون کارایی اجباری پیروی کنید.

قانون کارایی اجباری بیان میدارد که هیچگاه زمان کافی برای انجام همه امور وجود ندارد ولی همواره وقت کافی برای انجام مهمترین امور موجود می باشد. به عبارت دیگر شما نمیتوانید هر بچه قورباغه و قورباغه ای را در برکه قورت بدهید ولی میتوانید بزرگترین و زشت ترین آنها را ببلعید و این

حداقل برای زمان حال کافی خواهد بود.

هنگامی که وقتتان تمام میشود و پیامدهای مربوط به عدم انجام یک کار یا پروژه کلیدی میتواند واقعاً جدی باشد، همواره وقت برای انجام آن کار را اغلب در آخرین دقیقه پیدا میکنید شما زود شروع به کار میکنید. دیر دست از کار میکشید و خودتان را به جای مواجهه با پیامدهای منفی که در صورت عدم انجام آن در محدوده زمانی خاصی به دنبال خواهد داشت مجبور به انجام آن کار می کنید.


قانون: هرگز زمان کافی برای انجام همه کارهایی که باید به آن بپردازیم، وجود نخواهد داشت.


چگونه بفهمیم افسردگی داریم؟ مطلب مرتبط چگونه بفهمیم افسردگی داریم؟

حقیقت امر این است که امروزه یک شخص معمولی در حال کار کردن با صد و ده تا صد و سی درصد از ظرفیت خود است و کارها و مسئولیت ها پیوسته در حال انباشته شدن هستند. همه ما توده ای از موضوعات خواندنی داریم که باید مرور کنیم. اخیراً یک تحقیق به این نتیجه رسیده است که مدیران معمولی به سیصد تا چهارصد ساعت وقت برای مطالعه و انجام پروژه های معوقه در منزل و اداره نیاز دارند یعنی اینکه شما هرگز به آن نخواهید رسید. این فکر را از ذهنتان خارج کنید تمامی چیزی که می توانید به آن امیدوار باشید رسیدگی به رئوس مهمترین مسئولیت هایتان است. سایر موارد باید فعلا در انتظار بمانند. بسیاری از افراد می گویند که تحت فشار تعیین مدت های معین، بهتر کار میکنند. متأسفانه سالها تحقیق نشانگر این است که این مسئله هم به ندرت صادق است.

تحت فشار تعیین مدت های معین که اغلب به واسطه تعلل و وقفه ایجاد می گردد افراد متحمل استرس بیشتری میشوند، اشتباهات بیشتری مرتکب می شوند و نسبت به هر شرایط دیگری بیشتر مجبور به تکرار کارهایشان می گردند. اغلب اشتباهاتی که افراد هنگام کار برای ارضای مهلت معینی مرتکب میشوند به معایب و هزینه های زیادی منجر میشود که در بلندمدت به زیان های مالی هنگفتی می انجامد. گاهی اوقات که افراد برای انجام کار در دقیقه آخر شتاب میکنند و سپس مجبور به تکرار آن میشوند واقعاً انجام کار به مراتب بیشتر طول می کشد.


منبع: قورباغه ات را قورت بده!

ترجمه: سعید خدادادفرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده