مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» چگونه مغز خود را تمرین دهیم و تقویت کنیم؟

چگونه مغز خود را تمرین دهیم و تقویت کنیم؟

بازی های مغز که شما را باهوش تر می کند!

چه بخواهید مغز خود را به حالت اولیه برگردانید و چه بخواهید آن را به همان اندازه ای که الان هست نگه دارید، کارهایی وجود دارد که می توانید برای تمرین مغز خود انجام دهید. می‌توانید از استراتژی‌های مختلفی برای تقویت تفکر و مهارت‌های کلامی خود استفاده کنید. احتمالاً یک شبه نتیجه‌ای را نخواهید دید، اما پس از چند ماه استفاده از این استراتژی‌ها ممکن است متوجه تفاوت بزرگی در مهارت‌های خود شوید.


1-تا جایی که می توانید بخوانید. 

چگونه مغز خود را تقویت کنیم؟

خواندن، یک تمرین مغز عالی است. شما می توانید روزنامه، مجلات یا کتاب های مختلفی را بخوانید، اما به خاطر داشته باشید که هرچه متن چالش برانگیزتر باشد، مغز شما بیشتر تمرین می کند. مانند هر تمرین دیگری، از کوچک شروع کنید و به سمت بالا بروید. سعی کنید کتاب‌هایی را بخوانید که چیز جدیدی به شما می‌آموزد، مانند کتاب‌هایی درباره تاریخ یا موضوع دیگری که مورد علاقه شماست.


2- دایره لغات خود را افزایش دهید. 

چگونه مغز خود را تقویت کنیم؟

چگونه بفهمیم افسردگی داریم؟ مطلب مرتبط چگونه بفهمیم افسردگی داریم؟

می توانید لغات جدیدی را از یک تقویم یا فرهنگ لغت روزانه یاد بگیرید. این کار، بخش زبان مغز شما را تمرین می دهد. سعی کنید یک کلمه جدید را در جایی بنویسید که اغلب آن را ببینید، مانند روی تخته سفید در آشپزخانه یا روی یک استیک نوت روی میز. کلمه ای را انتخاب کنید که املای آن چالش برانگیز باشد و از آن استفاده کنید تا بیشترین بهره را از این تمرین روزانه ببرید.


3- چیزی بنویسید. 

چگونه مغز خود را تمرین دهیم و تقویت کنیم؟

نوشتن نیاز به بارهای فکری دارد! می‌توانید داستان‌های ساختگی بنویسید، چیزهایی را که برایتان اتفاق افتاده است بنویسید، یا مقاله‌هایی درباره موضوعاتی که می‌شناسید و دوست دارید بنویسید!

همچنان می توانید در بلاگ نویسی ها ثبت نام کنید و در سایت ها بنویسید.


4- یک زبان جدید یاد بگیرید. 

چگونه مغز خود را تمرین دهیم و تقویت کنیم؟

یادگیری زبان مانند یک هک برای مغز شماست که انواع مسیرها را باز می کند. این کار بخشی از مغز شما را که اطلاعات زبان را ذخیره می‌کند تمرین می دهد، حتی باعث می‌شود در صحبت کردن به زبان خودتان بهتر شوید. زبان ها راهی عالی برای ادامه یادگیری چیزهای جدید و به چالش کشیدن مغز شما هستند. حتی اگر فقط چند کلمه یا عبارت جدید را در یک زبان یاد بگیرید، این کار مغز شما را تمرین خواهد داد.


5- حل پس از مشکل 

چگونه مغز خود را تمرین دهیم و تقویت کنیم؟

احتمالات مختلف را در نظر بگیرید که چگونه چیزی در روز شما، ممکن است پیش رفته باشد و عواقب آن را بررسی کنید. حتی ممکن است واقعا مشکلی برایتان پیش آمده باشد که توانسته باشید آن را حل کنید. حالا برگردید و به این فکر کنید که از چه راه های دیگری می توانستید مشکلتان را حل کنید، این کار خلاقیت را بهبود می بخشد و شما را به حلال بهتر مشکلات تبدیل می کند.


6- تلویزیون را خاموش کنید. 

چگونه مغز خود را تمرین دهیم و تقویت کنیم؟

تلویزیون به شما می گوید که به چه چیزی فکر کنید و چگونه به آن فکر کنید، اساساً مغز شما را روی خلبان خودکار قرار می دهد. به همین دلیل است که بسیار آرامش بخش است! اگر می خواهید مغز خود را از رکود دور نگه دارید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که تلویزیون را خاموش کنید. اگر واقعاً می‌خواهید تماشا کنید، در حین تماشا از مغز خود استفاده کنید. تماشای برنامه های آموزشی را انتخاب کنید و اگر برنامه های پرمخاطب را تماشا می کنید، برنامه هایی با ژانر پیچیده یا معمایی را انتخاب کنید. در حین تماشا به این موارد فکر کنید و سعی کنید آنها را تحلیل کنید یا حدس بزنید که چه اتفاقی می افتد.


7- از دست مخالف خود استفاده کنید. 

چگونه مغز خود را تمرین دهیم و تقویت کنیم؟

اگر راست دست هستید از دست چپ و اگر چپ دست هستید، از دست راست خود استفاده کنید. این به تحریک قسمت هایی از مغز که عضلات شما را کنترل می کنند کمک می کند.


8- نواختن ساز را یاد بگیرید. 

چگونه مغز خود را تمرین دهیم و تقویت کنیم؟

یادگیری نحوه نواختن یک آلت موسیقی یا یادگیری نحوه آواز خواندن راهی عالی برای به چالش کشیدن مغز شما است زیرا این کار شما را درگیر یک تجربه یادگیری طولانی مدت می کند. می‌توانید از ویدیوها برای آموزش خود استفاده کنید یا به گروهی مانند گروه کر بپیوندید تا با موسیقی درگیر شوید.فرم ارسال نظر

  دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   ساخت وبلاگ   |   روانشناس ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده