مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» چگونه از Overthink یا زیاد فکر کردن خلاص شویم؟

چگونه از Overthink یا زیاد فکر کردن خلاص شویم؟

راهکارهایی برای خلاص شدن از زیاد فکر کردن (اورثینک کردن)

صحبت کردن با خودتان کاملا طبیعی و سالم است. چه با صدای بلند باشد و چه در ذهن شما، خودگویی به افراد کمک می کند تا به طور ناخودآگاه احساسات را پردازش کنند، به مشکلات فکر کنند و هنگام تصمیم گیری، گزینه ها را ارزیابی کنند. متأسفانه، آن صدای داخل سر شما گاهی اوقات از کنترل خارج می شود و تمرکز را سخت می کند. نگران نباشید؛ راه های زیادی برای تغییر تمرکز و آرام کردن این خودگویی وجود دارد! به خاطر داشته باشید، اگر این خودگویی به حدی می رسد که انجام کارهای روزانه دشوار می شود، بهتر است با یک پزشک یا درمانگر صحبت کنید.


1- با صدای بلند صحبت کنید تا افکارتان را حل کنید و از آنها عبور کنید.

چگونه از Overthink یا زیاد فکر کردن خلاص شویم؟

اغلب، گفتگوی درونی شما پاسخی طبیعی به یک سوال، مشکل یا تصمیمی است که با آن روبرو هستید. به جای مبارزه با خودگویی، فقط با صدای بلند با خود صحبت کنید. ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما خودگویی از بین خواهد رفت و شما برای حل هر چیزی که با آن سروکار دارید راحت تر خواهید بود.


2- سعی کنید به جای نادیده گرفتن آن، چند ثانیه به خودگویی خود توجه کنید.

 چگونه از Overthink یا زیاد فکر کردن خلاص شویم؟

هر کسی گاهی در سرش حرف می زند. شما این کار را برای پردازش آنچه تجربه می کنید، تصمیم گیری ها یا به عنوان یک مکانیسم دفاعی زمانی که عصبی هستید انجام می دهید. نادیده گرفتن این خودگویی احتمالاً باعث از بین رفتن آن نمی شود، اما تصدیق آن برای چند ثانیه ممکن است در واقع به توقف آن کمک کند. چشمان خود را ببندید و خودگویی را برای 5 تا 10 ثانیه دنبال کنید. سپس، به کاری که انجام می‌دادید برگردید تا ببینید آیا این بیش از حد فکر کردن از بین می‌رود یا خیر.


چگونه بفهمیم افسردگی داریم؟ مطلب مرتبط چگونه بفهمیم افسردگی داریم؟

3- صداهای بی معنی ایجاد کنید تا صحبت خود را قطع کنید.

چگونه از Overthink یا زیاد فکر کردن خلاص شویم؟

 ایجاد چند صدای تصادفی به مدت 20 تا 30 ثانیه اغلب باعث می شود که خودگویی شما آرام شود. سعی کنید صدای تیک تاک ساعت، بالا رفتن دور موتور یا بلند شدن هواپیما را در بیاورید. قطع کردن گفتگوی درونی خود با صداهایی که هیچ معنایی ندارند، رشته افکار شما را در هم می شکند و شما را از سرتان بیرون می کند. 


4- سعی کنید کمی مدیتیشن یا یوگا انجام دهید تا افکار خود را از بین ببرید.

چگونه از Overthink یا زیاد فکر کردن خلاص شویم؟

مدیتیشن و یوگا می‌توانند به شما کمک کنند تا افکار را در ذهن خود حفظ کنید. هر زمان که خودگویی شما را آزار می دهد، سعی کنید 15 تا 30 دقیقه مدیتیشن یا یوگا انجام دهید.


5- با کسی صحبت کنید تا شما را آرام کند. 

چگونه از Overthink یا زیاد فکر کردن خلاص شویم؟

صحبت کردن با شخص دیگری می تواند به شما کمک کند که از زیاد فکر کردن خلاص شوید. اگر لازم است حواس خود را از افکارتان منحرف کنید، با یک دوست، همکار یا یکی از اعضای خانواده صحبت یا چت کنید. فعالانه به آنچه آنها می گویند گوش دهید تا از افکارتان بیرون بیایید.

اغلب، آنقدر در افکار خود غرق می شوید که فراموش می کنید دنیای بزرگی وجود دارد و شما فقط بخش کوچکی از آن هستید. صحبت کردن با افراد دیگر باعث می شود که احساس ارتباط داشته باشید و بیشتر با محیط خود هماهنگ شوید.


6- کاری را انجام دهید که از آن لذت می برید تا خودگویی منفی را آرام کنید. 

چگونه از Overthink یا زیاد فکر کردن خلاص شویم؟

بازی کنید، چند پازل جدول کلمات متقاطع را کامل کنید یا به پیاده روی بروید. انجام کاری که از آن لذت می برید می تواند به منحرف کردن ذهن شما کمک کند و شما را روی چیزهای مثبت و شاد متمرکز کند. سعی کنید هر روز زمانی را به کار روی سرگرمی یا پروژه ای که از آن لذت می برید اختصاص دهید. بسیاری از مردم به طور طبیعی از خودگویی برای انتقاد از خود به عنوان راهی برای مقابله با اضطراب یا شک و تردید خود استفاده می کنند. این کاملا طبیعی است، اما انجام بیش از حد این کار می تواند تصمیم گیری یا آرامش را سخت کند. انجام کاری که از آن لذت می برید، شما را در فضای مثبتی قرار می دهد که هر گونه خودگویی منفی را که تجربه می کنید، از بین می برد.


فرم ارسال نظر

  روانشناس ایرانی در لندن   |   ساخت وبلاگ   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده