مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» راز پیدا کردن تعادل در زندگی از نظر برایان تریسی!

راز پیدا کردن تعادل در زندگی از نظر برایان تریسی!

زندگی شما چقدر متعادل است؟

حفظ تعادل در هر بخش از زندگی ما راه مهمی برای برخورداری از سلامتی بهتر، احساس شادی و رضایت و موفقیت بیشتر است. اما برای بسیاری از مردم، "تعادل" کلمه ای مبهم است.


در واقع داشتن تعادل در زندگی به چه معناست؟ 

زندگی متعادل چگونه به نظر می رسد؟ اگر این سؤال‌ها را می‌پرسید، من بهترین نکات و توصیه‌هایم را برای توضیح اینکه تعادل واقعاً به چه معناست، با شما به اشتراک می‌گذارم. 

به علاوه، من به شما نشان خواهم داد که این تعادل چگونه می تواند به شما کمک کند تمرکز کنید و استرس کمتری داشته باشید و برای ایجاد تعادل مناسب در زندگی خود باید چه قدم هایی بردارید.


زندگی متعادل چگونه به نظر می رسد؟

یک زندگی متعادل می تواند برای هرکسی به یک شکل متفاوت به نظر برسد. 

چگونه بفهمیم افسردگی داریم؟ مطلب مرتبط چگونه بفهمیم افسردگی داریم؟

در قلب خود، تعادل صرفاً در نظر گرفتن بخش‌های مختلف زندگی شما، نحوه کار آنها با هم و اینکه چگونه دوست دارید آنها برای شادی بیشتر و استرس کمتر با هم کار کنند، است.

یک زندگی متعادل می تواند زندگی ای باشد که در آن شما:

 • برای انجام کارهایی که باید انجام دهید و کارهایی که می خواهید انجام دهید وقت داشته باشید.
 • سر کار بروید.
 • برای زمانی که کار نمی کنید و در حال استراحت هستید، مرزهای مشخصی داشته باشید.
 • زمان زیادی را با دوستان و خانواده سپری کنید.
 • از بلند شدن از خواب و گذراندن روزتان هیجان زده باشید.
 • مراقب سلامت جسمی و روانی خود باشید.
 • به چیزهایی که باعث رشد شما نمی شود، نه بگویید.
 • یک اجتماع قوی دورتان داشته باشید که از شما حمایت می کند.

تعادل مهم است زیرا هر گونه احساس غرق شدن را کاهش می دهد. کمتر احتمال دارد که دچار خستگی و اصطلاحا بریدن از زندگی شوید و کمتر احساس استرس یا اضطراب خواهید کرد و در عوض در کل رضایت و انگیزه بیشتری خواهید داشت.

تعادل بر هر بخش از زندگی شما تأثیر می گذارد - از شغل شما گرفته تا خانواده و سرگرمی های شما - و می تواند به طور قابل توجهی هر یک از این زمینه ها را بهبود بخشد.


5 مزیت زندگی متعادل

داشتن یک زندگی متعادل فواید زیادی دارد مانند:


بهبود سلامت

هنگامی که به تعادل در زندگی دست یابید، سلامتی شما - هم جسمی و هم روانی - بهبود می یابد.

بخشی از داشتن یک سبک زندگی متعادل شامل مراقبت از بدن با وعده های غذایی سالم و ورزش منظم است. تعهد شما به جستجوی تعادل در بدن شما منجر به بدنی قوی تر و سالم تر می شود.

مدیریت استرس و تعادل بین کار و زندگی نیز نقش مهمی دارد و تلاش های شما در اینجا نیز برای بهبود سلامت شما نتیجه خواهد داد. 


احساس خوشبختی

یافتن تعادل در مورد یافتن چیزهایی است که شما را خوشحال می کند و از نیازها، اهداف و خواسته های شما در زندگی پشتیبانی می کند. بنابراین منطقی است که ایجاد تعادل در زندگی باعث شود احساس رضایت بیشتری داشته باشید.

رضایت به عنوان شادی تعریف می شود . اگر زندگی شما مملو از عاداتی است که از سلامت جسمی، روانی و عاطفی شما حمایت می کنند - در حالی که به شما کمک می کنند تا در انجام کارهایی که نیاز دارید و می خواهید انجام دهید موفق شوید - این یک مسیر سریع برای رسیدن به احساس خوشبختی در حرکت رو به جلو است.


استرس کمتر

تعادل بین کار و زندگی و سایر انتخاب های زندگی، مانند گذراندن وقت با دوستان و ورزش منظم، از رفاه کلی شما حمایت می کند. 

وقتی تصمیم می گیرید زندگی ای را بسازید که برای شما مفید باشد، سخت است که احساس پوچی و خستگی کنید و شاهد کاهش استرس خود خواهید بود.


بهره وری بهتر

بسیاری از عاداتی که به ایجاد یک زندگی متعادل کمک می کنند - مانند تغذیه سالم، تعیین هدف و سازماندهی - بهره وری را افزایش می دهند. شما قادر خواهید بود در مدت زمان کمتری کارهای بیشتری انجام دهید زیرا از نظر جسمی احساس خوبی دارید.


از زندگی لذت ببرید!

در نهایت، ایجاد تعادل در زندگی به شما این آزادی را می دهد که به سادگی بنشینید و لذت ببرید. اشتباه نکنید، یافتن تعادل در واقع می تواند کار سختی باشد. اما هنگامی که به جای بهتری در زندگی رسیدید، آزاد خواهید بود که خود را رها کنید، احساس رضایت کنید و به سادگی از همه چیزهایی که زندگی متعادل جدید ارائه می دهد لذت ببرید.


3 هدف کلیدی برای ایجاد یک زندگی متعادل

وقتی نوبت به ایجاد تعادل در زندگی می رسد، من روی سه حوزه کلیدی زندگی شما تمرکز می کنم که باید روی آنها تمرکز کنید. 


شما می خواهید این اهداف با یکدیگر هماهنگ باشند تا به شما کمک کنند تعادل را در زندگی پیدا کنید ، آنها نباید متناقض باشند.


تجارت، شغل و امور مالی

اهداف تجاری، شغلی و مالی اهداف ملموسی هستند که می خواهید در نتیجه کار سخت خود به آنها برسید. چند نمونه از این اهداف ممکن است به شرح زیر باشد:


 • یک محصول یا خدمات جدید راه اندازی کنید
 • گسترش به یک بازار جدید
 • در نقش رهبری یا مدیریت ارتقا پیدا کنید
 • کتاب بنویسید و منتشر کنید
 • تمام بدهی خود را پرداخت کنید
 • امتیاز اعتباری خود را بهبود بخشید
 • یک مدرک جدید دریافت کنید.
 • در یک سال مقدار مشخصی پول به دست آورید یا پس انداز کنید.

همه اینها نمونه های عالی از اهدافی هستند که می توانند تاثیر زیادی برای یافتن تعادل مناسب در زندگی شما داشته باشند.


اهداف شخصی، خانوادگی و سلامتی

بعد از تجارت، اهداف شخصی، خانوادگی و سلامتی مهم است. 


این ها دلایلی هستند که شما می خواهید به اهداف تجاری، شغلی و مالی خود برسید. اطمینان حاصل کنید که برای این اهداف شخصی فضا ایجاد کنید، زیرا آنها از همه مهمتر هستند. دستیابی به اهداف تجاری و مالی به شما این امکان را می دهد که راحت تر به اهداف شخصی خود برسید.


در این زمینه، ممکن است اهدافی را برای گذراندن زمان با کیفیت با خانواده خود تعیین کنید، مثلاً هفته ای یک بار با همسرتان یک قرار ملاقات بگذارید. 


یا ممکن است از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید و به اندازه کافی ورزش بدنی داشته باشید تا بدن شما به بهترین شکل ممکن عمل کند. اینها چیزهای مثبتی هستند که باید در زندگی خود گنجانید. ارزش این را دارد که تلاش کنید تا آنها را وارد برنامه کاری خود کنید.

چگونه قرار عاشقانه خوبی داشته باشیم؟ مطلب مرتبط چگونه قرار عاشقانه خوبی داشته باشیم؟


توسعه شخصی و رشد حرفه ای

کار روی خودتان ممکن است شبیه یادگیری مهارت های جدید یا کسب موقعیت بهتر در محل کار باشد.


رشد فردی منجر به رشد حرفه ای می شود. توسعه مهارت های خود و خودآگاهی بیشتر از شما فردی باهوش تر، انعطاف پذیرتر و روابط بین فردی بهتری می سازد. 


به نوبه خود، این شما را به فرصت های بیشتری در زندگی حرفه ای خود سوق می دهد.


10 راز من برای دستیابی به یک زندگی متعادل

سه نوع هدف ذکر شده در بالا مهمترین جنبه حفظ تعادل در زندگی شما هستند. اما چیزهای بیشتری برای ایجاد تعادل وجود دارد، به خصوص اگر قبلاً به آن فکر نکرده باشید. در اینجا 10 راز من است که به شما کمک می کند تعادل را در زندگی پیدا کنید.


به دنبال هارمونی باشید.

هارمونی شبیه به تعادل است، اما کاملاً یکسان نیست. اگر زندگی شما هماهنگ است و به خوبی در جریان است، پس همه بخش های زندگی شما با یکدیگر هماهنگ است. 

شما با خودتان هماهنگ شده اید و این به شما کمک می کند تا بهترین نوع زندگی را تعیین کنید.

با دنبال کردن علایق خود در زندگی هماهنگی پیدا کنید. همچنین توصیه می کنم در هر کاری که انجام می دهید به دنبال معنا و هدف باشید.


عزت نفس خود را بهبود بخشید.

عزت نفس به شما کمک می کند بهترین عملکرد خود را داشته باشید و نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید. برای ایجاد عزت نفس بهتر، ارزش ها و اهدافی را که به آنها متعهد هستید، در نظر بگیرید. سپس، موفقیت خود را در طول مسیر دنبال کنید. با علامت زدن هر نقطه عطف، احساس خوبی نسبت به خود خواهید داشت. همچنین مهم است که خود را با دیگران مقایسه نکنید. به سادگی روی خود و دستاوردهای خود تمرکز کنید. این باعث افزایش عزت نفس شما می شود.


ارزش های خود را تعیین کنید.

یک عنصر عظیم از یک زندگی متعادل، ترکیب ارزش هایی است که برای شما مهم هستند. البته، شما نمی توانید این کار را انجام دهید، مگر اینکه بدانید آن ارزش ها چیست. ارزش های اصلی خود را با طوفان فکری کشف کنید. اگر به نقطه شروع نیاز دارید، فهرستی از مقادیر مختلف را جستجو کنید. برای مثال:

 • وفاداری
 • صداقت
 • یادگیری
 • خانواده
 • حق شناسی
 • خلاقیت

آیا این ارزش ها در زندگی شما منعکس می شود؟ آیا آنها احساس خوبی به شما می دهند؟ اگر چنین است، بیشتر روی آنها تمرکز کنید. اگر نه، دوباره فکر کنید.


متفاوت بودن اشکالی ندارد.

در حالی که بسیاری از ما شباهت هایی داریم، اما هر فردی منحصر به فرد است. چیزی به نام کپی کربن از شخص دیگری وجود ندارد و اگر سعی کنید از شخص دیگری تقلید کنید، خوشحال نخواهید شد. تا زمانی که منحصر به فرد بودن خود را در آغوش نگیرید، در زندگی خود به تعادل نخواهید رسید.

به این فکر کنید که چه چیزی شما را متفاوت می کند. 

نقاط قوت شما چیست؟ و چگونه از این چیزها استفاده می کنید؟ 

به تفاوت های خود دقت کنید.


شاد زندگی کنید.

توصیه بعدی من این است که  به دنبال خوشبختی باشید . حالت طبیعی این است که در بیشتر کارهایی که انجام می دهید، شادی و خنده را تجربه کنید.

بهترین توصیه من در مورد چگونه شاد بودن؟ به دنبال شادی در اطراف خود باشید. عادت کنید که به دنبال چیزهای خوب در دیگران باشید و در هر موقعیتی که تجربه می کنید به دنبال خوبی ها باشید. حتی سختی ها هم در نهایت می توانند برای ما خوشبختی بیاورند.

بفهمید چه فعالیت هایی بیشتر شما را خوشحال می کنند و سپس آنها را دنبال کنید. خدمت به دیگران یکی دیگر از مؤلفه های مهم در یافتن خوشبختی است. 

وقتی به دیگران خدمت می کنید، به شادی کلی آنها کمک می کنید، که نمی تواند باعث خوشحالی شما نیز نشود. شما یک حس معنادار را احساس خواهید کرد.

اطراف خود را با افراد مثبت و شاداب احاطه کنید که با شادی و هیجان زندگی می کنند. و در نهایت، چیزهایی مانند ورزش، رژیم غذایی سالم و پیاده روی در هوای تازه را نادیده نگیرید - که همگی می توانند به طور طبیعی خلق و خوی شما را نیز بهتر کنند.


اهدافی تعیین کنید.

هدف گذاری یکی از بزرگترین کلیدهای داشتن یک زندگی متعادل است. دو دلیل برای این وجود دارد. اول، می توانید اهدافی را تعیین کنید که به تعادلی که می خواهید داشته باشید مربوط می شود و احتمال دستیابی به آن تعادل را در زندگی افزایش می دهد. دوم، دستیابی به اهداف باعث می شود که از خود احساس رضایت کنید.


کارها را اولویت بندی کنید.

هنگامی که ارزش های اصلی و بزرگترین اهداف خود را شناختید، زمان آن رسیده است که این موارد را در لیست های اولویت بندی شده از وظایف سازماندهی کنید. این به شما کمک می کند در رسیدن به اهداف خود و انجام آن ارزش ها موفق باشید.

به یاد داشته باشید، تعادل همچنین در مورد داشتن زمانی برای استراحت، زمانی برای گذراندن با افرادی که دوستشان دارید و زمانی برای انجام فعالیت هایی است که از آن لذت می برید. مطمئن شوید که برنامه خود را با زمان زیادی که برای این موارد اختصاص داده شده است، وفق دهید.


بخشنده باشید.

سخاوتمند بودن می تواند تعادل را به زندگی شما بیافزاید. بخشش به دیگران را در اولویت قرار دهید، که به شما احساس هدفمندی، رضایت و شادی می دهد.

سخاوت برای شما خوب است! افرادی که از دیگران حمایت می کنند، فشار خون پایین تری دارند، سطح استرس و افسردگی کمتری دارند و به طور کلی زندگی طولانی تری را تجربه می کنند.

در اینجا چند مکان برای شروع وجود دارد:

 • یک یادداشت تشکر بنویسید
 • به کسی که نیاز به صحبت دارد گوش دهید
 • بی دلیل برای کسی گل یا کلوچه بخرید
 • اهدای خون
 • به یک بی خانمان غذا دهید.


زندگی خود را تنظیم کنید.

سبک زندگی فعلی خود را بررسی کنید و از ایجاد تغییراتی که می دانید تعادل بیشتری ایجاد می کند نترسید. 

اگر می خواهید سالم تر باشید، غذاهای کامل بیشتری را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. اگر دوستان خوبی ندارید، سعی کنید با افراد جدید آشنا شوید. اگر می خواهید در حرفه خود موفق شوید، در نظر بگیرید که آیا ممکن است به تحصیلات بیشتری نیاز داشته باشید یا خیر.

برای اینکه در زندگی خود تعادل پیدا کنید، باید در سبک زندگی فعلی خود تغییراتی ایجاد کنید. هیچ راهی برای دور زدن آن وجود ندارد. مایل به ایجاد تغییراتی باشید که باید ایجاد کنید.


آنچه مهم است را شناسایی کنید.

توصیه نهایی من برای ایجاد تعادل در زندگی شما این است که تشخیص دهید چه چیزی برای شما مهم است تا بتوانید برای آن وقت بگذارید.

از چه سرگرمی ها یا فعالیت هایی بیشتر لذت می برید؟ آیا برای شما مهم است که در یک صنعت خاص کار کنید؟ آیا گذراندن وقت با دوستان و خانواده را در اولویت قرار می دهید؟ شاید بخواهید خوش بگذرانید، یا شاید استراحت اضافی کلیدی برای بهترین زندگی شما باشد.

به هر حال، شما برای چیزی که دوست دارید وقت نخواهید داشت مگر اینکه برای آن وقت بگذارید. به این فکر کنید که چه کسی را دوست دارید، چه چیزی را دوست دارید و از انجام چه کاری لذت می برید. سپس در برنامه خود برای آن چیزها زمانی ایجاد کنید.


تعادل را پیدا کنید!

ممکن است کمی طول بکشد تا تعادلی را که برای شما مناسب است پیدا کنید. هنگامی که به آنجا رسیدید، سبک زندگی شما همچنان به نگهداری و تنظیمات مداوم نیاز دارد تا مطمئن شوید همه چیز تحت کنترل باقی می ماند. اما چالش هایی که ممکن است مجبور شوید برای یافتن تعادل در زندگی خود بر آنها غلبه کنید، 100٪ ارزش آن را دارند.

اولین قدمی که باید بردارید، تعیین اهداف و ارزش هایی است که می خواهید دنبال کنید.


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


در تور ایروان 1403؛ از کجاها دیدن کنیم؟ در تور ایروان 1403؛ از کجاها دیدن کنیم؟ مشاهده