نوکارتو

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» چگونه یک کتاب بنویسیم؟

چگونه یک کتاب بنویسیم؟

چگونه نویسنده شویم و کتاب خود را منتشر کنیم؟

بسیاری از مردم رویای این را دارند که نویسنده شوند و کتابی منتشر کنند. حتی ممکن است شما یکی از آنها باشید! اگر چنین است، ممکن است از قبل موضوعی را در ذهن داشته باشید، یا حتی ممکن است شروع به نوشتن شاهکار خود کرده باشید و اگر هنوز چیزی در دست ساخت ندارید، نگران نباشید. اکثر افرادی که علاقه مند به نویسندگی هستند نمی دانند از کجا شروع کنند.


اما نویسندگی فقط به غلبه بر چند مانع است، مانند احساس کمبود اعتماد به نفس.


به عنوان مثال، یکی از موانع اصلی افرادی که می خواهند بدانند چگونه نویسنده شوند، این است که نمی دانند چگونه شروع کنند. با این حال، اجازه ندهید این موانع رایج در راه رسیدن به رویای شما قرار گیرند!

چگونه یک کتاب بنویسیم؟

نکاتی در مورد شروع باغبانی در آپارتمان مطلب مرتبط نکاتی در مورد شروع باغبانی در آپارتمان

نویسنده شدن به چه معناست؟

نویسنده شدن فراتر از نوشتن است. این مسیری است که نه تنها با خلق کلمات، بلکه با ساخت دنیاها، شکل دادن به ایده ها و برانگیختن احساسات مشخص شده است.

وقتی نویسنده می‌شوید، وارد نقشی می‌شوید که به شما امکان می‌دهد روایت بنویسید، خِرد را به اشتراک بگذارید و اثری در جامعه به جا بگذارید. این تعهدی است که نه تنها داستانی را روایت می‌کند، بلکه با قلب و ذهن خوانندگان ارتباط برقرار می کند، به آنها دیدگاه‌های جدید، بینش‌های عمیق یا گریز از قلمروهایی را می‌دهد که هرگز تصور نمی‌کردند.


آثار یک نویسنده اغلب بازتابی از عمیق‌ترین افکار، قوی‌ترین باورها و احساسات اوست. چه آنها کتابی به سبک داستانی بنویسند و چه غیرداستانی، آثارشان سرشار از هدف و نیت است.

نویسندگان داستانی، داستان شخصیت‌ها و محیط‌هایی را خلق می‌کنند که احساس واقعی و قابل درک دارند و باعث می‌شوند خوانندگان از نظر احساسی در کتاب غرق شوند. از سوی دیگر، نویسندگان غیرداستانی تلاش می‌کنند تا اطلاع‌رسانی کنند، آموزش دهند، مفاهیم پیچیده را به دانش در دسترس تبدیل کنند یا تجربیات زندگی را به درس‌های ارزشمند تبدیل کنند.


اما دانستن تمایز بین نویسنده و مقاله نویس مهم است. مقاله نویس کسی است که صرفا چیزی را می نویسد - مانند مقاله. که در این حالت نوشتن یک عمل است، مهارتی که می توان آن را توسعه داد و تقویت کرد.

با این حال، نویسنده بودن در مورد مالکیت و هنر است. این در مورد تعهد به یک پروژه و اتمام آن است. یک نویسنده روایت یا مجموعه‌ای خلق می‌کند که صدایی منحصربه‌فرد و پیامی متمایز دارد.

نویسنده شدن به معنای آغاز سفری برای کشف خود، خلاقیت و تأثیرگذاری است. این نیاز به شجاعت، فداکاری، و پیگیری بی وقفه چشم انداز خود دارد. به عنوان یک نویسنده، شما قدرت الهام بخشیدن به تغییر، برانگیختن احساسات، جا انداختن فرهنگ خاص در جهان را دارید.

چگونه یک کتاب بنویسیم؟

چگونه به یک نویسنده موفق تبدیل شویم؟

اول از همه، برای تبدیل شدن به یک نویسنده موفق، باید مهارت های خاصی داشته باشید. بیایید با پنج مهارت اصلی که باید برای تحقق رویای خود برای تبدیل شدن به یک نویسنده منتشر کنید، شروع کنیم.


ارتباط

برای موفقیت در گفتن داستان خود، باید بر ارتباطات مسلط باشید. این بدان معنی است که بدانید چگونه از کلمات برای توصیفی بودن، نشان دادن نکات اصلی و ایجاد انگیزه استفاده کنید. به عنوان یک نویسنده، باید بتوانید از کلمات نوشته شده برای برقراری ارتباط مختصر و واضح استفاده کنید.


شما همچنین باید مخاطبان خود و سبک های ارتباطی و ترجیحات آنها را بشناسید تا پیام خود را با موفقیت به دیگران منتقل کنید. درک کنید که چه چیزی برای آنها مهم است - نگرانی ها یا مشکلات آنها چیست؟


ارتباط همچنین زمانی که نوبت به ایجاد شبکه با دیگر نویسندگان موفق می رسد کمک می کند. توانایی مکالمه و گوش دادن به دیگران، به شما کمک می کند تا بفهمید چگونه کتاب خود را بنویسید و منتشر کنید.


نگارش و دستور زبان

هیچ کس کتاب شما را نخواهد خواند اگر به مسائل املایی و گرامری توجهی نداشته باشد. این خطاها کار شما را دشوار می کند. نویسندگان باید مهارت های املایی، گرامر و دامنه لغات عالی داشته باشند .


شما می توانید این مهارت ها را با گذراندن دوره های نویسندگی و کلاس های پایه زبان توسعه دهید. از یک جستجوگر املا و دستور زبان برای کمک به ویرایش قطعات خود استفاده کنید.


با این حال، به خاطر داشته باشید که زمانی که اولین پیش نویس خود را می نویسید، صرف زمان زیاد برای نگرانی در مورد املا و دستور زبان می تواند مانع پیشرفت شما شود.

در عوض، فقط افکارتان را رها کنید و آنچه را که به سراغتان می آید بنویسید. بعداً باز خواهید گشت تا اصلاحات را انجام دهید.

فقط اطمینان حاصل کنید که قبل از انتشار کار خود، برای بررسی اشتباهات املایی و دستوری خود برگردید. همچنین ممکن است بخواهید در آخر کار شخص دیگری متن شما را تصحیح کند تا اشتباهاتی را که ممکن است از قلم انداخته باشید، تشخیص دهد.


خلاقیت

بسیاری از مردم ایده ای برای نوشتن کتاب دارند، و احتمالاً ایده ای مشابه یا حتی دقیقا مانند شما. بنابراین باید دریابید که چگونه کار منحصر به فرد خود را برجسته کنید. چه چیزی برای ارائه دارید که شما را از سایر نویسندگان منحصر به فرد می کند؟ شما تجربیات، شخصیت، افکار و نگرش منحصر به فرد خود را به زندگی دارید.

از اینها برای نوشتن کتابی استفاده کنید که از دیگران متمایز باشد. با این حال، به سادگی سعی نکنید موفقیت دیگران را تقلید کنید. خوانندگان از شما برای رویکرد منحصر به فرد شما و نحوه بیان خود با کلمات قدردانی خواهند کرد.

به عنوان مثال، اگر شخصیت شوخ طبعی دارید، در نوشته های خود از طنز استفاده کنید. اگر متفکر و جدی هستید، اجازه دهید در کتابتان نمود پیدا کند.


تمرکز

تمرکز کلید تکمیل کتاب شما خواهد بود. بدون تمرکز، کارتان به تعویق می افتد. اگر تبدیل شدن به یک نویسنده برای شما مهم است، آن را مانند هر شغل مهمی در فهرست اولویت های خود قرار دهید. هر هفته زمانی را در برنامه خود به نوشتن کتاب خود اختصاص دهید.

برای کمک به تمرکزتان سعی کنید در زمانی از روز بنویسید که بیشترین تمرکز را دارید. آیا آن زمان، صبح زود است که افکارتان تازه است، بعد از ورزش ذهن بازتری دارید، یا اواخر شب که خانه خلوت است؟

آیا در اتاقی که ساکت است بهتر تمرکز می کنید یا موسیقی ذهن شما را فعال تر می کند؟ آیا وقتی بیرون هستید می توانید بهتر تمرکز کنید یا در خانه؟ آیا نوشتن در لپ تاپ و موبایل را ترجیح می دهید یا با کاغذ و خودکار بهره وری بیشتری دارید؟


قول می‌دهم وقتی تلاش می‌کنی تمرکز کنی، در کمترین زمان کتابت را تولید و منتشر می‌کنی!


پژوهش

توانایی انجام تحقیق به طور مؤثر به صورت آنلاین یا در کتابخانه یک مهارت مهم برای هر نویسنده است. در حالی که ممکن است در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد موضوعی که در مورد آن می نویسید داشته باشید، ممکن است مواردی وجود داشته باشد که باید در مورد آنها بیشتر بدانید تا کتاب خود را جالب تر و کامل تر کنید.

برای شروع سایر نویسندگان موفق با کتاب هایی مانند کتابی که می نویسید را پیدا کنید. این به شما کمک می کند تا نقطه شروعی برای جستجوی تحقیقات خود داشته باشید و به شما کمک می کند آثار خود را بیشتر از بسیاری از نویسندگان برجسته کنید.


چگونه قرار عاشقانه خوبی داشته باشیم؟ مطلب مرتبط چگونه قرار عاشقانه خوبی داشته باشیم؟

سپس، هنگامی که در حال انجام تحقیقات خود هستید، اطلاعات خود را از منابع معتبر جمع آوری کنید تا دقیق باشد و مخاطبان شما بتوانند بیشتر به اطلاعاتی که در کتاب خود ارائه می دهید اعتماد کنند.


علاوه بر تحقیق برای کتاب خود، راجع به مخاطبان خود نیز مطالعه کنید. وقتی بدانید آنها چه چیزی را دوست دارند و به چه چیزی علاقه دارند، می توانید کتاب خود را جذاب تر و بهتر کنید. هر چه کتاب شما برای مخاطبان شما جذاب تر باشد، موفق تر خواهد بود.


تحقیقات همچنین ممکن است زمانی که احساس می کنید گیر کرده اید به شما کمک کند . ممکن است چیز جالبی بیابید که جرقه ای خلاقانه بزند و الهام بخش شما برای ادامه دادن باشد!

چگونه یک کتاب بنویسیم؟

موانع رایج برای نویسنده شدن

اکنون که می دانید برای تبدیل شدن به یک نویسنده چه چیزی لازم است، مهم است که برخی از مشکلات رایجی را که ممکن است با آنها روبرو شوید را درک کنید تا یاد بگیرید چگونه آنها را پیش بینی کنید، از آنها عبور کنید و کتاب خود را منتشر کنید.


در اینجا سه ​​مانع رایج بسیاری از نویسندگان و مردم در هنگام تلاش برای نویسنده شدن وجود دارد.


سندرم ایمپوستر

سندرم ایمپوستر این احساس را دارد که شما شرایط لازم برای انجام کاری را که می خواهید انجام دهید را ندارید - در این مورد، نوشتن یک کتاب.


اما این باور غلطی است که فقط به این دلیل که ممکن است دقیقاً ندانید چگونه نویسنده باشید، نمی توانید نویسنده باشید.


شما می توانید یک نویسنده باشید حتی اگر احساس می کنید که آموزش یا تجربه کافی برای نویسنده بودن را ندارید. بالاخره هر نویسنده ای باید از جایی شروع کند!


برای کمک به شما در مبارزه با سندرم ایمپوستر، داشتن تجربه در نوشتن کتاب مفیدترین معیاری است که برای نویسنده شدن نیاز دارید.


به علاوه، هر چه بیشتر بنویسید، تجربه بیشتری کسب می کنید. پس ادامه بده و شروع کن!


شروع کار

در مورد شروع کار، بهترین راه برای شروع نوشتن کتاب، ایجاد طرح کلی برای سازماندهی افکارتان است.


با نوشتن هدف کتاب خود، اینکه آن را برای چه کسی می نویسید و درباره چه چیزی خواهد بود، شروع کنید.


ساختار داستانی را که برای کتاب خود استفاده خواهید کرد مشخص کنید و از یک الگوی کلی پیروی کنید.


بعد از اینکه ایده های خود را برای هر فصل نوشتید، طرح کلی خواهید داشت که به شما کمک می کند بلافاصله شروع به نوشتن کتاب خود کنید.


حفظ انگیزه

هنگامی که شروع به کار کردید، ممکن است متوجه شوید که اهمال کاری در آن وجود دارد یا سایر مسئولیت ها یا عوامل حواس پرتی شما را از نوشتن کتاب باز می دارد.


کلید حفظ انگیزه هنگام نوشتن کتاب ، استفاده از استراتژی های مفید است. یکی این است که هر روز بنویسید، حتی زمانی که نمی خواهید، و حتی اگر فقط 100 کلمه بنویسید!


سعی کنید هنگام نوشتن زیاد ویرایش نکنید. ویرایش بعداً انجام می شود و تمرکز بر جزئیات کوچک در اولین پیش نویس روند بازبینی شما را کندتر می کند.

با این حال، به خاطر داشته باشید که برای جلوگیری از فرسودگی، زمانی لازم است که استراحت کنید.


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده