مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» حقایق تغذیه پنیر و مزایای سلامتی

حقایق تغذیه پنیر و مزایای سلامتی

پنیر چیست؟

پنیر یک محصول لبنی با کالری بالا است که برای اولین بار در 7000 سال قبل از میلاد در خاورمیانه ساخته شد. این ماده با انعقاد پروتئین شیر ( کازئین ) با کمک اسید لاکتیک تولید شده توسط باکتریهای اسید لاکتیک ، با یا بدون اضافه کردن آنزیم رنین ساخته شد.


نکته عجیب این است که این آنزیم به طور طبیعی در معده گوساله یافت می شود. سپس کازئین منعقد شده برای فرآوری بیشتر جمع آوری می شود که ممکن است شامل رسیدن پنیر باشد.


در کشورهای غنی از لبنیات از جمله اروپا ، نیوزیلند و ایالات متحده و غیره بسیار رایج است. انواع مختلفی از پنیر در سراسر جهان ساخته می شود. در ایالات متحده ، کل تولید انواع مختلف پنیر در سال 1982 حدود 2 میلیارد کیلوگرم بود که در سال 1987 به 2.4 میلیارد کیلوگرم افزایش یافت.

حقایق تغذیه ای پنیر

انواع مختلف پنیرهای ساخته شده در سراسر جهان وجود دارد که احتمالاً بیش از 20٪ از کل شیر تولید شده را مصرف می کنند. هر پنیر به دلیل تفاوت در فرهنگ استارت و تعداد کمی از فلورهای ثانویه قابل توجه ، حقایق غذایی خود را دارد

محتوای مواد مغذی موجود در یک قطعه پنیر سوئیسی (28 گرم) ، اطلاعاتی که توسط USDA تهیه شده است

مواد مغذی   در هر گرم

کالری   106

چربی   7.8

کربوهیدرات   1.5

پروتئین   7.5

سدیم   54mg

الیاف   0

قند   0.4


پنیر سوئیس نسبت به سایر پنیرها میزان سدیم کمتری دارد

محتوای مواد مغذی موجود در یک اونس پنیر بری

کالری   100

کربوهیدرات   1 گرم

چربی   9 گرم

پروتئین   5 گرم

کلسیم   150mg

سدیم   170mg


محتوای مغذی موجود در یک اونس پنیر چدار

کالری   120

کربوهیدرات   1 گرم

چربی   10 گرم

پروتئین   7 گرم

کلسیم   200mg

سدیم   190mg


محتوای مغذی موجود در یک اونس پنیر فتا

کالری   60

کربوهیدرات   1 گرم

چربی   4 گرم

پروتئین   5 گرم

کلسیم   60mg

سدیم   360mg


محتوای مغذی موجود در یک اونس پنیر گودا

کالری   110

کربوهیدرات   1 گرم

چربی   9 گرم

پروتئین   7 گرم

کلسیم   200mg

سدیم   200mg


محتوای مواد مغذی در یک اونس پنیر موزارلا

کربوهیدرات   1 گرم

چربی   6 گرم

پروتئین   6 گرم

کلسیم   143mg

سدیم   138mg

فواید مختلف سلامتی دارد. 11 فواید سلامتی جالب پنیر وجود دارد که در زیر بحث می شود

فشار خون را پایین می آورد

از آنجا که پنیر برای سلامتی قلب مفید نیست زیرا سرشار از چربی های اشباع است. اما از جنبه های دیگر ، ممکن است سالم باشد زیرا خطر ابتلا به بیماری CVD را کاهش می دهد. پنیر در رژیم های مدیترانه ای در بخش های متوسط ​​وجود دارد. سازمان داش ثابت می کند که پنیر همچنین با داشتن رژیم غذایی خود بهترین رژیم برای بیماران فشار خون بالا است ، زیرا فشار خون را پایین می آورد.


جلوگیری از پوکی استخوان

مقدار نامناسب کلسیم و ویتامین D در استخوانهای ما می تواند باعث ایجاد پوکی استخوان در کودکان و همچنین در سایر گروههای سنی شود. حدود 80٪ از زنان آمریكایی از 10 میلیون جمعیت مبتلا به این بیماری هستند. همچنین مهمترین خطر ایجاد شکستگی است. هر ساله حدود 1.5 میلیون نفر از شکستگی رنج می برند.


مناسب برای سلامت دندانپزشکی

در سال 2015 ، مطالعات دانمارکی نشان داد دندان های کودکانی که لبنیات را از حد متوسط ​​تا 3 سال مصرف کرده اند ، بعد از 3 سال عاری از حفره بودند. اما آن دسته از کودکانی که لبنیات را کمتر از حد متوسط ​​مصرف می کنند دارای دندان هایی با حفره بودند. با مسواک زدن شما ارتباطی ندارد اما پنیر می تواند از حفره ها خلاص شود.


ضد التهاب

تحقیقات نشان می دهد که برخی پنیرها به دلیل وجود مقدار کمی CLA در آنها دارای برخی از خواص ضد التهابی هستند. این پنیرها شامل پنیرهای پرچرب مانند پنیر آبی ، پنیر بری و پنیر چدار است.


کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن

برخی پنیرها (به عنوان مثال گودا) با افزایش میزان پروبیوتیک ها در روده در تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کنند. مقادیر کمتری از پروبیوتیک ها در روده ممکن است باعث ایجاد ایمنی در افراد مسن شود ، که خطر ابتلا به سرطان و بیماری های عفونی را افزایش می دهد.


سالم برای زنان باردار

پنیر حاوی برخی مواد مغذی ضروری است که برای سلامت و رشد جنین ضروری است. همچنین حاوی کلسیم است که خطر ابتلا به پره اکلامپسی در زنان باردار را کاهش می دهد. بسیاری از مطالعات تحقیقاتی نشان می دهد که میزان کلسیم 1500-2000 میلی گرم در روز خطر ابتلا به پره اکلامپسی را کاهش می دهد.


عضله را سالم نگه می دارد

پنیر همچنین حاوی پروتئین ها و چربی هایی است که عناصر حیاتی در ساخت عضلات هستند. بنابراین پنیر به طور مؤثر در ساخت عضلات کمک می کند. برای ورزشکاران ، پنیر کلوچه بهترین گزینه برای مصرف است زیرا ارزان است و 13 گرم پروتئین ، 5 گرم چربی و 4 گرم کربوهیدرات را در 4 اونس فراهم می کند. پروتئین با کیفیت بالا پروتئین شیر و آب پنیر کمک در بازیابی پس از تمرین و نگه می دارد عضلات خود تکیه و قوی است.


بهترین رژیم برای بیمار تیروئید

پنیر سخت حاوی سلنیوم است که عملکردهای تیروئید را از طریق متعادل کردن تولید هورمون تیروئید در مقادیر متوسط ​​تنظیم می کند. تولید زیاد این هورمون باعث کم کاری تیروئید و پرکاری تیروئید می شود. پنیرهای سخت شامل چدار ، منبع غنی از سلنیوم است که بیش از 50٪ از میزان توصیه شده را در یک وعده 100 گرم فراهم می کند. بیش از 30 میلیون آمریکایی از تیروئید رنج می برند و بیش از آنها تشخیص داده نشده اند.


از سرطان جلوگیری می کند

یک گزارش تحقیقاتی ادعا می کند که مصرف حداقل 2 اونس پنیر در روز خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ در زنان را کاهش می دهد. برخی پنیر ممکن است با سرطان پروستات و سرطان تخمدان ارتباط داشته باشد.


سرشار از برخی مواد مغذی ضروری

پنیر حاوی CLA ، کلسیم ، پروتئین ، ویتامین B12 ، ویتامین K2 است.


بدن ما قادر به تولید کلسیم جدید نیست. ما هر روز کلسیم را از طریق سلول های مرده پوست ، ناخن ها ، موها و دفع های بدن کاهش می دهیم. بنابراین کلسیم برای انجام عملکردهای حیاتی در بدن مانند تنظیم انتقال عصب ، ترشح هورمون ها ، عملکرد عضلانی و عروقی بسیار ضروری است. 9 از 10 زن و 6 از 10 زن كلسیم كمبود دارند.


آیا در مورد اسید لینولئیک کونژوگه (CLA) اطلاع دارید؟


این یک اسید چرب اساسی است که دارای خاصیت ضد سرطان ، کاهش وزن و محافظت از قلب است.


پروتئین موهایمان را سالم نگه می دارد ، تعادل مایعات را تنظیم می کند و به سیستم ایمنی بدن ما قدرت می بخشد. مقدار زیادی پروتئین در پنیر پارمسان یافت می شود ، حاوی 10 گرم پروتئین در هر اونس است.


ویتامین B12 نقش مهمی در حفظ سلامت مغز ما دارد ، به تولید RBC ، پروتئین و DNA کمک می کند. در بین همه پنیرها ، پنیر سوئیس 0.95mcg / اونس را فراهم می کند اما پنیرهای دیگر مانند چدار و کلبه نیز حدود 10٪ از نیاز آن را برآورده می کنند.


ویتامین K در لخته شدن خون کمک می کند .همچنین در رساندن ویتامین ها و مواد معدنی به استخوان ، پوست و دندان کمک می کند. آن را نگه میدارد، حافظه ما قوی، همچنین باعث کاهش خطر ابتلا به زوال عقل، و احتمالا رفتار سرطان WBC را (لوسمی). پنیرهای سخت مانند Gouda & brie حدود 75mcg / اونس را فراهم می کند اما پنیر نرم ویتامین زیادی را تأمین نمی کند.


بری (1 اونس) برابر است با 28 گرم

گودا (1 اونس)

چدار (1 اونس)

موزارلا (1 اونس)

فتا (1 اونس)

سوئیس (1 اونس)


اثرات منفی بر سلامتی

پنیر علیرغم فواید سالم آن ، تأثیرات نامطلوبی بر سلامتی دارد:

کلسترول

از آنجا که پنیر سرشار از چربی های اشباع است ، بنابراین مصرف بیش از حد آن می تواند باعث بیماری های قلبی شود. تحقیقات جدید نشان می دهد که تأثیر کمی در سلامت قلب چربی های اشباع وجود دارد.


یبوست

پنیر حاوی کلیه مواد مغذی به جز فیبر است. بنابراین ، مصرف آن به مقدار زیاد ممکن است باعث یبوست شود.


مشکلات فشار خون بالا:

بعضی از پنیرهای پر از سدیم زیاد که ممکن است توسط بیماران فشار خون بالا به راحتی مصرف نشود. زیرا مصرف این نوع پنیرها ممکن است باعث افزایش فشار خون شود.


غیر قابل هضم برای برخی افراد:

برخی از افراد در مصرف شیر مشکل دارند زیرا این مواد یا شیر حساسیت به لاکتوز نیستند. اما آنها می توانند پنیرهای کم لاکتوز مانند پارمزان و پنیرهای مخصوص سن (پنیر گودا و سوئیس) مصرف کنند.


بیمار تحمل لاکتوز فاقد آنزیم لاکتاز است که لاکتوز تجزیه کننده و بیمار حساسیت به شیر به پروتئین کازئین که در شیر فراوان است حساسیت دارند.


نتیجه:

 همانطور که می دانیم پنیر یک ماده غذایی با کالری بالا است که برای سلامتی ما بسیار مفید است. در ضمن به دلیل مقادیر زیاد چربی های اشباع شده در آن ، بر سلامت نیز اثرات منفی دارد. بنابراین باید در مقدار توصیه شده مصرف شود.


آرایشی بهداشتی
فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


چاپ انواع پرچم های ساحلی ، تبلیغاتی و تشریفات چاپ انواع پرچم های ساحلی ، تبلیغاتی و تشریفات مشاهده