مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» در صورت داشتن کلسترول بالا ، بدترین غذاها برای خوردن کدامند؟

در صورت داشتن کلسترول بالا ، بدترین غذاها برای خوردن کدامند؟

کلسترول - نکات تغذیه سالم

غذاهای کلسترول بالا شامل فست فودها ، کبد ، گوشت های چرب ، کنسرو شده است،هنگامی که کلسترول بالایی دارید ، خوردن غذا ممکن است مشکل باشد ، اما می توانید یاد بگیرید که کدام غذاها را بخورید و از کدام غذاها خودداری کنید.اگر می خواهید کلسترول خون خود را پایین بیاورید ، هدف قرار دادن غذاهایی با فیبر غذایی بالا ، به ویژه فیبرهای محلول است شما فردی سالم هستید، انجمن بهداشت امریکا مصرف کل کلسترول شما را به 300 میلیگرم یا کمتر محدود می‌داند. برای این‌که کلسترول را کنترل کنید مهم است بدانید چه خوراکی‌ هایی حاوی چربی‌های ترنس و اشباع شده هستند و از آنها اجتناب کنید.

 محصولات لبنی پرچرب

مصرف بی‌رویه‌ محصولات شیری که بیش از 1./.چربی دارند، مثل پنیرها (اکثر آن‌ها)، خامه، و خامه‌های غیرلبنی مخصوص قهوه، . شما را در معرض ریسک امراض ناشی از کلسترول قرار می‌دهند. شیر بدون چربی، شیر تازه، محصولات لبنی بدون چربی بهتر از لبنیات پرچرب هستند.

زرده‌ تخم‌مرغ

خوراکی‌های پر پروتئین با مزایای سلامتی فراوان هستند. با این وجود، زرده‌ تخم‌مرغ سرشار از کلسترول است و مصرف بی‌رویه‌ آن باعث آسیب‌های زیادی می‌شود. توصیه می‌شود سفیده تخم‌مرغ مصرف شود و آن بخش زرد خوشگل و خوش‌رنگ حذف شود.

فست‌فود

مثل برگرها، سوسیس‌ها، سیب‌زمینی‌های سرخ شده، چیپس‌های پاکتی، و مرغ سرخ شده دارای چربی بالا و چربی اشباع شده هستند. شما می‌توانید این‌ها را با انتخاب‌های سالم‌تر مثل ساندویچ‌های کبابی، سالادها با سس‌های کم‌چرب، و خوراکی‌های سرخ نشده جایگزین کنید.

گوشت، ماکیان، و ماهی

این محصولات در صورتی که به میزان کافی مصرف شوند برای سلامتی خوب هستند. مصرف این‌ها را به حداکثر 140 گرم در روز محدود کنید. هم‌چنین بین مصرف این‌ها و دیگر غذاهای کم‌کلسترول تعادل ایجاد کنید.

بستنی‌ها

ظاهراً بستنی‌ها جزء اقلام خوراکی پر کلسترول هستند. این‌ها حتی از تنقلات سرخ شده‌ شناور در روغن مایع، چربی بیش‌تری دارند! شما می‌توانید بستنی‌های خانگی را برای بستنی خوردنتان تهیه و میل فرمایید.

الکل

نوشیدن الکل، به ویژه لیکورهای قوی، می‌تواند سطح‌کلسترول را تا درجه‌ای ناخواسته بالا ببرد.

خوراکی پخته شده‌ غیر مستقیم

مصرف چیزهایی مثل مافین‌ ها، نان‌های روغنی ماشینی، و کراسنت‌ها را کم کنید. این‌ها که از تخم‌مرغ کامل یا شیر پرچرب یا چربی اشباع شده یا هیدروژنه درست می‌شوند می‌توانند سطح کلسترول‌خونتان را بالا ببرند.

بهتر است محصولات مشابه کم‌چرب مثل نان‌های سنتی را انتخاب کنید و از استفاده‌ی لایه‌های شکلاتی و چاشنی‌های غذایی به همراه آنها پرهیز کنید.

آجیل‌ها تنقلات بسیار خوبی برای فرونشاندن گرسنگی بین دو وعده‌ غذایی هستند. ولی ظاهراً بعضی از آجیل‌ها دارای چربیهای اشباع شده‌ بالایی هستند. فقط بادام‌، فندق‌و بادام‌ زمینی‌‌‌‌ میزان متعادلی از کلسترول را دارند.

نوشابه‌های گازدار

این نوشابه مملو از شکر هستند. همه‌ آن‌ شکرها می‌توانند بر میزان کلسترول‌خونتان تأثیر بگذارند. نوشابه‌های گازدار هیچ جوری برای سلامتی کلی خوب نیستند.

کلسترول در جگر

مصرف جگر به افزایش سطوح کلسترول، دست‌کم به صورت موقتی، خواهد انجامید. همه کلاً به نیازهای خون‌تان بستگی دارد که آیا کلسترول افزوده شده مصرف می‌شود تا کارکردهای بدن را تأمین کند یا به عنوان بخشی از کلسترول در خون شما نقش خواهد داشت که استفاده‌ای نخواهد داشت.

کاهش وزن برای درمان کلسترول بالا

حمل چند کیلوگرم اضافی به کلسترول بالا منجر میشود. اگر نوشیدنی های قندی می نوشید، آن را با آب معمولی تعویض کنید. میان وعده هایی چون ذرت بو داده و یا چوب شور بخورید - اما مراقب کالریشان هم باشید. اگر می خواهید چیز شیرینی بخورید، شربت یا آب نبات هایی را مصرف کنسد که چربی و قند کمی داشته باشد.به دنبال راه هایی بگردید که فعالیت بیشتری در روزمره خود داشته باشید، از جمله استفاده از پله ها به جای آسانسور یا پارک کردن دورتر از محل کارتان در هنگام استراحت در محل کارتان قدم بزنید.

غذاهای سالم و مناسب سلامت قلب بخورید

تغییرات کمی در رژیم غذایی شما می تواند کلسترول را کاهش داده و سلامت قلب شما را بهبود بخشد:چربی های اشباع شده را کاهش دهید. چربی های اشباع شده در درجه اول در گوشت قرمز و محصولات لبنی پر چرب یافت می شوند.کاهش مصرف چربی های اشباع شده می تواند کلسترول بد (LDL) را کاهش دهد.

حذف چربی های ترانس دار برای درمان کلسترول خون بالا

چربی های ترانس دار، که گاهی بر روی برچسب های مواد غذایی به عنوان "روغن گیاهی نسبتاً هیدروژنه" ذکر می شوند، اغلب در مارگارین و کوکی، کلوچه و بیسکوییت وجود دارند.

منبع: لایف هک – lifehack

فرم ارسال نظر  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


رپورتاژ آگهی دائمی در بلاگسازان با 3 لینک فالو رپورتاژ آگهی دائمی در بلاگسازان با 3 لینک فالو مشاهده