مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» چند راه ساده برای خلاص شدن از یکنواختی زندگی

چند راه ساده برای خلاص شدن از یکنواختی زندگی

با این راهکارها خودتان را از یکنواختی روزها نجات دهید!

یکی از سخت ترین چیزها در مورد روز کاری یا مدرسه، یکنواختی است که اغلب با آن همراه است. نه تنها ممکن است بیقرار شوید زیرا نمی توانید بیرون بروید و کاری را که می خواهید انجام دهید، بلکه انجام فعالیت های مشابه در یک محیط کنترل شده نیز ممکن است خلاقیت شما را خفه کند. با این حال، خوشبختانه راه‌هایی وجود دارد که از یکنواختی روز شما جلوگیری می‌کند. با به چالش کشیدن خود، تغییر محیط و شکستن روال خود، با یکنواختی که هر روز تجربه می کنید مبارزه خواهید کرد.


چیزهای جدید را امتحان کن. 

چند راه ساده برای خلاص شدن از یکنواختی زندگی

از منطقه امن خود خارج شوید و حداقل یک چیز جدید را در ماه امتحان کنید. مهم نیست که آن چیز جدید چیست تا زمانی که خودتان را به چالش می‌کشید و به زندگی‌تان علاقه می‌افزایید. چه چالش بزرگ باشد و چه کوچک، احساس می کنید در حال پذیرفتن بخش جدیدی از خود هستید. از مرکز اجتماعی محلی خود دیدن کنید و در کلاس شرکت کنید یا یک مهارت جدید بیاموزید. این همچنین فرصت خوبی برای شما خواهد بود تا با افراد جدیدی خارج از جمعیت عادی خود آشنا شوید.

شکستن یکنواختی می تواند احساس رضایت و غرور بیشتری به شما بدهد.

بیرون آمدن از منطقه امن ممکن است در ابتدا باعث احساس ناراحتی شود، اما اگر سعی می کنید از احساس گیر افتادن در زندگی خودداری کنید ارزشش را دارد.


چگونه بفهمیم افسردگی داریم؟ مطلب مرتبط چگونه بفهمیم افسردگی داریم؟

رقابتی باشید.

چند راه ساده برای خلاص شدن از یکنواختی زندگی

بسته به کاری که انجام می دهید، می توانید فعالیت خود را در طول روز به یک مسابقه تبدیل کنید. چه در محل کار و چه در مدرسه، با به چالش کشیدن خود که بهتر از دیگران در اطرافتان عمل کنید، به هیجان جدیدی اضافه خواهید کرد. با یک همکار یا دوست صحبت کنید و سعی کنید مسابقات دوره ای را ترتیب دهید. به عنوان مثال، ببینید چه کسی می تواند بیشترین فروش را در ماه آبان داشته باشد.


به موسیقی های مختلف گوش دهید. 

چند راه ساده برای خلاص شدن از یکنواختی زندگی

چه در محل کار، چه در ماشین، چه در باشگاه، اگر انتخاب های موسیقی خود را تغییر دهید، یکنواختی را از بین می برید و روز خود را خوش طعم می کنید. در نهایت، تغییر موسیقی متن زندگی شما ممکن است آن را هیجان انگیزتر و لذت بخش تر کند. مقداری موسیقی جاز یا کلاسیک را در سطح پایین در دفتر خود پخش کنید. در راه رفتن به محل کار به یک پلی لیست جدید گوش دهید. اگر معمولاً به موسیقی پاپ فعلی گوش می دهید، به جای آن یک موسیقی جاز را امتحان کنید.


کارهای خود را کم کنید. 

چند راه ساده برای خلاص شدن از یکنواختی زندگی

ممکن است احساس کنید با کارهایی که باید انجام دهید آنقدر درگیر هستید که پیدا کردن زمان برای کارهایی که واقعاً می خواهید انجام دهید دشوار باشد. با واگذاری مسئولیت هایی که می توان به دیگران داد، زندگی خود را ساده کنید. مرور تقویم ماه آینده برای اولویت‌بندی مسئولیت‌های خود و کنار گذاشتن هر چیزی که برای مدیریت خود نیازی ندارید، می‌تواند مفید باشد.


مسیر جدیدی را در رفت و آمد خود انتخاب کنید. 

چند راه ساده برای خلاص شدن از یکنواختی زندگی

یکی از یکنواخت ترین بخش های روز شما ممکن است رفت و آمد شما به محل کار باشد. این مورد مخصوصاً زمانی است که رفت و آمد طولانی دارید و باید ترافیک زیادی را تحمل کنید. برای از بین بردن یکنواختی، مسیر دیگری را امتحان کنید. ممکن است بخواهید مسیر جدیدی را در نظر بگیرید حتی اگر 5 یا 10 دقیقه بیشتر طول بکشد. اگر می توانید از ترافیک خودداری کنید. گیر افتادن در ترافیک باعث ناامیدی و احساس درماندگی می شود.


یک عمل مهربانانه تصادفی انجام دهید. 

چند راه ساده برای خلاص شدن از یکنواختی زندگی

یکی از راه های مطمئن برای کاهش یکنواختی روزتان، انجام کارهای خیر تصادفی به صورت روزانه است. اگر این فلسفه را بپذیرید، هر روز را فرصتی برای کمک به شخص دیگری خواهید دید.

برای پشت سریتان در کافی شاپ قهوه بخرید.

ناهار را برای یک همکار که دوران سختی را پشت سر می گذارد، بخرید.

به یک موسسه خیریه کمک کنید.

یک ساعت بعد از مدرسه یا کار را به صورت داوطلبانه در پناهگاه حیوانات بگذرانید.


فرم ارسال نظر

  دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   ساخت وبلاگ   |   روانشناس ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده